Investējot 146 miljonus eiro, Akmenē, Lietuvā tapusi skaidu plātņu ražotne.

Finansējums 86 miljonu eiro apmērā iegūts no "Citadeles", "Swedbank Lietuva" un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas.

Pēc investora un "VMG" grupas galvenā akcionāra Sigita Paulauska (Sigitas Paulauskas) teiktā, jaunās rūpnīcas produkcija ne tikai apmierinās visas Lietuvas kokapstrādes un mēbeļu ražošanas nozares vajadzības, bet arī pavērs jaunas iespējas būvniecības, apdares, infrastruktūras, koka būvmateriālu un citiem biznesa sektoriem.

Rūpnīca ražos īpaši plānas skaidu plāksnes, kas ir tikai trīs milimetrus biezas. Tehnoloģijas šim projektam izstrādājusi un uzstādījusi Vācijas inovāciju kompānija "Siempelkamp". Tiek plānots saražot apmēram 600 tūkstošus kubikmetru produkcijas gadā, nākotnē vēl palielinot ražošanas jaudu.

Rūpnīcas būvniecība sākās 2018. gada augustā. Projekta īstenošanas gaitā tika izveidota arī infrastruktūra un tās savienojumi ar valsts galvenajām satiksmes artērijām. Akmenes brīvās ekonomiskās zonas teritorijā tika uzbūvēts dzelzceļa atzars, attīstīts ceļu tīkls reģionā. Tas dos iespēju efektīvi izmantot reģiona ģeogrāfiskās priekšrocības.

"VMG" ir viena no lielākajām kokapstrādes un mēbeļu ražošanas grupām Baltijas valstīs, kas apvieno 16 Lietuvas un ārzemju kompānijas ar vairāk nekā 4000 darbinieku.

Vairāk nekā 90% "VMG" grupas ražojumu tiek eksportēti uz ārzemēm. 2019. gadā grupas nekonsolidētais pārdošanas apmērs palielinājās par 13%, sasniedzot 394 miljonus eiro.