Pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā bija 32,72 EUR/MWh jeb par 9 % mazāka, nekā abās valstīs novērots nedēļu iepriekš, informē AS Latvenergo.

Cenu lejupslīdi abās valstīs veicināja gan zemāks elektroenerģijas cenu līmenis kaimiņvalstīs, gan arī par vidēji 40 % lielāka elektroenerģijas importam pieejamā kapacitāte no kaimiņvalstīm. Kopumā elektroenerģijas cena gan Latvijā, gan Lietuvā pagājušonedēļ svārstījās no 14,46 eiro/MWh līdz 55,99 eiro/MWh.

Igaunijā vidējā tirgus cena pagājušonedēļ samazinājās par 2 % un sasniedza 31,61 eiro/MWh, un kopumā nedēļas laikā cenas Igaunijā arī svārstījās no 14,46 eiro/MWh līdz 55,99 eiro/MWh. Tendences Igaunijas elektroenerģijas tirgū joprojām lielā mērā noteica aktivitātes Somijas elektroenerģijas tirgū līdz ar stabilu Estlink starpsavienojuma darbību, kas jau 14. nedēļu pēc kārtas notika bez traucējumiem.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 77 % no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas.