AS Reģionālā investīciju banka (RIB) ir piešķīrusi 1,15 miljonu eiro finansējumu SIA Rietumu nafta un trim citiem grupas uzņēmumiem, palīdzot ne vien Rīgas un Pierīgas, bet arī Kurzemes reģiona biznesa attīstībai. 

Sadarbība ar SIA Rietumu nafta grupas uzņēmumiem sākās ar aizdevumu SIA Finst 320 000 eiro apmērā – Kaļķu ielas kvartāla labiekārtošanai un paplašināšanai Kuldīgā. 

RIB piešķīrusi finansējumu arī pārējiem grupas uzņēmumiem – SIA Liepnieki EKO, kas nodarbojas ar lauksaimniecību, kā arī SIA Rietumu nafta un SIA Rietumu nafta LV, kuru darbības pamatā ir naftas produktu tirdzniecība. Finansējums piešķirts uzņēmumu attīstībai un citu aizdevumu refinansēšanai. 

“Pateicoties RIB finansējumam, mums bija iespēja atdzīvināt kritiskā stāvoklī esošu ēku kompleksu, tā vietā radot jaunu pilsētvides kvartālu, kas kalpo kā galamērķis ne tikai vietējiem iedzīvotājiem, bet arī tūristiem,” komentē SIA Rietumu nafta grupas uzņēmumu pārstāvis Toms Egle.

“Ar klientu un grupu sākām strādāt, pateicoties SIA Finst Kuldīgas radošā kvartāla finansējumam. Turpinot sadarbību, esam piešķīruši finansējumu arī pārējiem grupas uzņēmumiem, kas nodarbojas ne vien ar degvielas mazumtirdzniecību vai vairumtirdzniecību, bet arī ar briežu dārza attīstīšanu. Kopā banka grupas uzņēmumiem ir piešķīrusi 1,15 miljonus eiro, un mums ir liels prieks redzēt, ka uzņēmēji veiksmīgi spēj attīstīt savu biznesu ne tikai Rīgā un tās apkaimē, bet arī ārpus galvaspilsētas un lielajām pilsētām. Svarīgi, lai uzņēmumi apzinās reālo tirgus situāciju un tiem ir skaidrība par nākotni. Rietumu naftas grupa, kas ir ģimenes uzņēmums, tam ir lielisks piemērs,” saka AS Reģionālā investīciju banka Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Armands Kokainis.

AS Reģionālā investīciju banka (RIB) darbību uzsāka 2001. gadā. Pēc aktīvu apmēra 2020. gada beigās tā bija devītā lielākā banka Latvijā. Bankas kopējais pamatkapitāls ir 32,33 miljoni eiro un lielākais akcionārs ir SIA SKY Investment Holding (37,4%). 

Citiem institucionālajiem un privātajiem akcionāriem katram nepieder vairāk par 20% akciju. Reģionālās investīciju bankas auditētā peļņa 2020. gadā sasniedza 714 678 eiro.