Blaumaņa ielā, Rīgā atvērts Latvijas apģērbu dizaineres Katrīnas Eidukas apģērbu un aksesuāru veikals «Lokali».

«Lokali» zīmolam ir seši gadi, taču K. Eiduka ar dizainu un mākslu nodarbojas jau 12 gadus. Ideja par «Lokali» radusies, kad K. Eiduka uzadījusi pašu pirmo cepuri, un zīmols savu atpazīstamību Latvijas tirgū ieguvis tieši ar merino vilnas cepurēm. Apģērbi un aksesuāri jaunajā veikalā pārsvarā ir melnā krāsā.

Līdz apģērbu šūšanai K. Eiduka nonākusi pakāpeniski – konstatējot, ka vietējā tirgū ir ļoti neliels un neinteresants piedāvājums «plus size» apģērbu segmentā. Sākotnēji šuvusi apģērbus tikai sev, taču ar laiku parādījies paprāvs pulciņš viņas talanta cienītāju un lēnām izveidojies jau pastāvīgs klientu loks, kuriem individuāli, pēc pasūtījuma šūti K. Eidukas dizainēti apģērbi.

Kā pastāstīja dizainere, «Lokali» apģērbs ir funkcionāls un tas speciāli radīts, lai to būtu viegli kombinēt gan ar citiem «Lokali» apģērbiem, gan ar jebkuru citu apģērbu.

Pēc dizaineres domām, «Lokali» apģērbi izceļ sievietes siluetu un paslēpj to, kas slēpjams.

Melna krāsa ir K. Eidukas mīļākā krāsa, bet tas nav vienīgais iemesls, kāpēc jaunajā veikalā «Lokali» atrodami pārsvarā tikai melnas krāsas apģērbi un aksesuāri. «Melna krāsa ir garšīga krāsa, tā vienmēr izceļ valkātāju, turklāt tā vienmēr ir aktuāla un to lieliski iespējams kombinēt ar citām krāsām,» komentēja K.Eiduka.

Lēmums par veikala atvēršanu noticis organiski. «Klientu mums paliek arvien vairāk, ateljē sevi jau bija izsmēlis, turklāt veikala atvēršana ir loģisks biznesa attīstības solis. Mēs gribam atvērt durvis visiem pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem, lai parādītu, ka «Lokali» apģērbi ir piemēroti gan ikdienas steigai, gan svinīgiem brīžiem,» sacīja Katrīna Eiduka.