Darbība degvielas tirdzniecībā prasa lielus ieguldījumus, tādēļ Baltijas tirgū varētu notikt konsolidācija, intervijā sacīja "Circle K" Baltijas viceprezidents Skirmants Mačuks.

"Visiem ir jāinvestē, visiem ir jāievēro noteikumi, jāatbilst vides aizsardzības prasībām, tas vairs nav tik viegls bizness kā kādreiz. Ja būsim ļoti precīzi, pēc dažiem gadiem kādam vai kādiem var būt ļoti grūti izdzīvot, jo šajā biznesā ir jāiegulda patiešām daudz līdzekļu. Tāpēc es esmu diezgan pārliecināts, ka mūsu valstīs notiks konsolidācija," teica Mačuks.

Viņš pauda, ka biznesā vienmēr notiek sarunas, un, ja kāds var piedāvāt labu cenu, tad darījumi var notikt. Arī "Circle K" vienmēr domājot, kā paplašināties.

"Šis ir mūsu mājas tirgus. Mūsu īpašnieki ļoti nopietni uzlūko Baltijas valstis, neskatoties uz visiem draudiem un karu. Mēs saņemam investīcijas, kas mums ir vajadzīgas, jo Baltijas valstu tirgi vēl nav pilnībā attīstījušies, ja tos salīdzinām, piemēram, ar Skandināviju. Mēs joprojām redzam vietas, kurās var paplašināt darbību, un mēs plānojam veidot jaunas degvielas uzpildes stacijas (DUS) Rīgā, Viļņā, Tallinā," sacīja Mačuks.

Viņš stāstīja, ka kopumā ir aptuveni desmit vietas, kurās "Circle K" vēlas uzbūvēt DUS, un tās vairāk vai mazāk vienmērīgi ir sadalītas pa visām Baltijas valstīm. Tostarp Latvijā ir trīs vietas, kurās kompānija vēlas saņemt celtniecības atļaujas, - viena Rīgā un pārējās Pierīgā.

Jautāts par finanšu rādītāju prognozēm, "Circle K" Baltijas viceprezidents sacīja, ka pašlaik uzņēmumam ir plāns "augt par divciparu skaitli".

"Tā ir diezgan liela ambīcija, bet pēc trīs valstu uzņēmumu apvienošanas vienā mēs tam redzam potenciālu. Ir daudz laba, ko mums vienam no otra mācīties un ir laba sinerģija. Tas bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc mēs Baltijā izveidojām vienu uzņēmumu, proti, lai paātrinātu izaugsmi," uzsvēra Mačuks.

Tostarp viņš pauda, ka "Circle K" pašlaik Baltijā koncentrējamies uz automazgātuvju izveidi savās DUS. Tāpat jaunajā finanšu gadā, kas "Circle K" sākās 1.maijā, ir plānots ieguldīt kafijas un pārtikas tirdzniecībā. Latvijā "Circle K" veikalos plānots ieviest arī pašapkalpošanās kases, kas jau ir izmēģinātas Lietuvā un Igaunijā.

"Puse no mūsu investīcijām šajā finanšu gadā tiks ieguldīta jaunu DUS veidošanā, puse - esošajos DUS, lai tos paplašinātu, ieviestu jaunus pakalpojumus un produktus, modernizētu iekārtas," uzsvēra Mačuks, piebilstot, ka kopumā investīcijas sasniegs vairākus desmitus miljonus eiro.

Jau ziņots, ka "Circle K Latvia" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2022.gada 1.maija līdz 2023.gada 30.aprīlim, bija 622,612 miljoni eiro, kas ir par 35% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 13,7% - līdz 7,833 miljoniem eiro. No pagājušā gada vidus "Circle K" ir izveidota vienota vadības komanda Baltijas valstīs.

Kompānija "Circle K Latvia" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 27,564 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma īpašnieks ir Norvēģijā reģistrētā "Circle K".