Trešdien, 14.februārī, Maskavas ielā 440 atvērta jauna Viada degvielas uzpildes stacija.

Uzņēmums paziņoja, ka, atklājot jauno DUS, AS Viada Baltia sāk iespaidīgu rekonstrukciju uzpildes stacijās, ko tās nomā no SIA Amic Latvija, kas iepriekš pārņēma SIA LUKOil Baltija R aktīvus, portālam DB pastāstīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Romas Turlinskas.

Jaunajā DUS ieguldīti 230 tūkstoši eiro.

«Viada Baltija no Austrijas kompānijas Amic nomā 39 DUS. Amic no Lukoil tās pārņēma 2015.gadā. Latvijā joprojām tās strādā ar Lukoil zīmolu, tādēļ uzņēmums plāno rebrendingu. Pēc R. Turlinska teiktā, rebrendiga process faktiski sāksies šā gada jūnijā/jūlijā. »Mēs radīsim jaunu koncepciju, pēc kuras jau šobrīd strādā trīs DUS – Ādažos, Rīgā - Buļļu un Maskavas ielā. Šajā gadā plānots pārdēvēt vēl piecas DUS, mainot ne tikai zīmolu, bet arī dizainu. Tas nav LUKoil, tā ir Viada,« uzsvēra kompānijas vadītājs.

LUKoil bija 40 DUS Latvijā un visas tās nomā Viada. Kopumā Viada patlaban pieder 70 DUS, taču tuvāko piecu gadu laikā to skaitu plānots audzēt līdz 90. Uzņēmums plāno būvēt jaunus DUS, kur būs pieejama arī gāzes uzpilde, kā arī automazgātuves. Tāpat Viada ir plāni iegādāties mazākus DUS Latvijā, kuri nespēj izturēt konkurenci ar lielajām kompānijām. Tāpat plānos ir būvēt ātro elektroautomašīnu uzpildes staciju. »Ja viss izdosies, mēs elektroautomašīnu uzpildes staciju sāksim būvēt jau šā gada otrajā pusgadā,« viņš piebilda.