Dizaina papīrlietu veikals "Manilla", investējot 100 000 eiro, atvēris savu pirmo franšīzes veikalu Milānā, Itālijā, informē SIA "Manilla" dibinātāja Linda Lukstiņa.

Jaunajā veikalā pieejams līdzvērtīgs preču sortiments, kāds tas ir abos Rīgas veikalos - papīrlietas, mājlietas, preces bērniem, kā arī dāvanu noformēšanas pakalpojumi.

Viņa atklāja, ka ideja par veikalu ārpus Latvijas ir jau ilgstoši bijusi uzņēmuma plānos. "Šeit arī varēsim labi pārbaudīt iecerēto biznesa modeli, lai jau nākamgad paplašinātu franšīzes tīklu gan Itālijā, gan citās Eiropas valstīs," komentēja uzņēmuma īpašniece.
Vienlaikus "Manilla" paplašina arī savu produktu klāstu ar jaunu dizaina sēriju "Ti Amo, Milano", kas veidota. Patlaban jaunās dizaina sērijas iesaiņojamie papīri un apsveikumu kartītes atrodamas gan Rīgas, gan Milānas veikalu plauktos.

https://www.db.lv/zinas/manilla-dodas-prom-no-baznicas-ielas-474043

Kopējais investīciju apjoms segts gan no "Manilla", gan franšīzes ņēmēja puses. Milānas veikala franšīzes īpašniece ir Ieva Lazdāne Bertolotti. "Esmu dzīvojusi vairākās pasaules valstīs, bet šobrīd ar ģimeni dzīvoju Milānā. Dvēselē joprojām jūtu Latviju kā savas mājas, kur Manilla apmeklējums vienmēr bijis obligāts notikums ik reizi, kad viesojos Rīgā. Šobrīd esmu priecīgi satraukta, ka šī veikala siltumu un īpašo auru man ir iespēja atvest uz Milānu. Sajūtu līmenī esmu šeit atvedusi arī daļiņu Rīgas," stāsta I.Lazdāne Bertolotti.

https://www.db.lv/zinas/sekojot-idejai-sava-nisa-ienemta-445479

Milānas veikals atrodas citta’ studi rajonā, kas ir ļoti tuvu pilsētas centram un ir plašāk zināms kā atrašanās vieta Milānas politehniskajai universitātei (Politecnico di Milano), plašiem un vēsturiskiem dzīvojamiem namiem, kā arī slavenajam bāram  Bar Basso. Veikala auditorija ir vietējie apkārtnes iedzīvotāji, tas atrodas atstatus no tūristu iecienītākajiem ceļiem, vienlaikus tas ir dažu minūšu gājienā no vienas no Eiropā lielākajām iepirkšanās ielām Corso Buenos Aires.

Investīcijas plānots atpelnīt trīs gadu laikā. Latvijā darbojas divi zīmola veikali Rīgā – Tērbatas ielā un tirdzniecības centrā Galerija Centrs.

Uzņēmums Manilla dibināts 2013.gada rudenī. Pērn tas strādāja ar 537 001 eiro apgrozījumu, kas ir par 21,8% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa saruka par 6% un bija 75 462 eiro.

Kompānija reģistrēta 2013.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3000 eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir L.Lukstiņa.