Aptieku tīkls "Apotheka" jaunā biznesa virzienā "Apotheka Beauty" iegulda vairākus simtus tūkstošus eiro.

Pirmais skaistuma veikals tiek atvērts šodien t/c "Riga Plaza", bet līdz gada beigām paredzēts atvērt vēl vienu šāda tipa veikalu, kā arī internetveikalu.

"Mēs vienmēr esam rūpējusies par veselību un organisma stiprināšanu, bet pēdējos gados šis jautājums kļūst daudz plašāks un ietver arī ādas veselību. Arvien biežāk cilvēki lieto aptiekas kosmētiku un šai kategorijai ir liela nozīme. Tomēr aptieku telpas ir ierobežotas, tāpēc nolēmām spert soli tālāk un atvērt speciālo skaistuma veikalu, kurā ir plašs produktu klāsts – gan dermatoloģiskā kosmētika, gan arī skaistuma pakalpojumi un sejas procedūras," saka Jānis Kūliņš, SIA "Apotheka" valdes loceklis.

Viņš uzsver, ka kompānijai ir ilggadēja pieredze farmācijas jomā un tā izmantota arī kosmētikas izvēlē. "Esam rūpīgi izvēlējušies kvalitatīvu, drošu, nekaitīgu, dermotoloģiski testētu kosmētiku, tostarp arī bioloģiski sertificētu. Veikalā būs vairāk nekā 40 zīmolu kosmētika," tā J. Kūliņš.

Šādas koncepcijas veikali "Apotheka Beauty" darbojas arī Igaunijā un Lietuvā. "Kopumā rezultāti ir labi. Mēs skatāmies uz to kā investīciju. Klientiem šī koncepcija ir jāiepazīst, jāsaprot. Šis nav vienas dienas projekts, rezultātus gaidām vairāku gadu laikā," norāda J. Kūliņš. Igaunijā darbojas arī "Apotheka Beauty" tiešsaistes veikals. Viņš norāda, ka pasaulē kopumā cilvēki arvien vairāk rūpējas par savu veselību, arī ādas un matu kopšanu, tāpēc šis biznesa virziens ir augošs.

Piecu gadu laikā kopš jaunās "Apotheka" koncepcijas ieviešanas kosmētika veido arvien lielāku sortimenta daļu. Aptiekās ir speciālas zonas šai produktu kategorijai un pieprasījums aug. "Tā ir nozīmīga apgrozījuma daļa," saka J. Kūliņš. SIA "Apotheka" neto apgrozījums finanšu gadā no 2018. gada 1. maija līdz 2019. gada 30. aprīlim bija 50,8 miljoni eiro.

Šobrīd "Apotheka" tīklā Latvijā darbojas 107 aptiekas. Pērn uzņēmums iegādājās astoņas aptiekas un kopumā Latvijā ar "Apotheka" zīmolu darbojas 118 aptiekas. Darbinieku skaits ķēdē ir 536, no kuriem teju 400 ir farmaceiti.

Uzņēmuma māteskompānija ir Igaunijas zāļu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības koncerns AS "Magnum", kā apgrozījums finanšu gadā no 2018. gada 1. janvāra līdz 2019. gada 30. aprīlim bija 593,5 miljoni eiro. "Kopumā šis laiks un esošā situācija visā nozarē ir diezgan sarežģīta. Protams, ir daudz izaicinājumu, lai nodrošinātu sabiedrības apgādi ar medikamentiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā, tāpat ir daudz jautājumu par darbinieku drošību un medikamentu piegādēm," teic J. Kūliņš.

"Apotheka" ir savs internetveikals, tāpat līdz gada beigām paredzēts atvērt "Apotheka Beauty" internetveikalu. "Mazumtirdzniecības tendences rāda, ka tiešsaistes virziens kļūst arvien aktuālāks. Daudz cilvēki izvēlas nedoties uz veikalu un tā vietā ērti iepirkties internetā," teic J. Kūliņš. Vaicāts par šī biznesa finanšu rezultātiem, viņš norāda, ka tie esot labi, bet šajā jomā ir sīva konkurence.