Uzņēmums SIA Premier Estates LTD, kas pirms nepilnas nedēļas kļuva par tirdzniecības centra Dole īpašnieku, ieķīlājis tam piederošās SIA Tirdzniecības centrs Dole kapitāldaļas, ziņo Lursoft Klientu portfelis.

SIA Tirdzniecības centrs Dole ir tirdzniecības centra Dole īpašnieks, apsaimniekotājs un attīstītājs, un šonedēļ kļuva zināms, ka tam mainījušies īpašnieks.

Jaunais tirdzniecības centra īpašnieks 20.decembrī reģistrējis divas komercķīlas. Ar vienu komercķīlu ieķīlātas SIA Premier Estates LTD piederošās 1 180 983 SIA Tirdzniecības centrs Dole kapitāldaļas, savukārt ar otru komercķīlu ieķīlāta visa SIA Tirdzniecības centrs Dole manta.

Abu komercķīlu ņēmējs ir AS Luminor Bank, parādnieks - SIA Premier Estates LTD, un tām ir vienāda nodrošinātā prasījuma maksimālā summa - 6,175 miljoni eiro. Komercķīlas nodrošina prasījumus, kas izriet no starp banku un uzņēmumu noslēgtā kredīta līguma.

Lursoft izziņa liecina, ka SIA Tirdzniecības centrs Dole dibināts 1999.gadā, tā pamatkapitāls ir 1 180 983 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2017.gadā bija 982 tūkstoši eiro un tā peļņa pēc nodokļiem bija 275 tūkstoši eiro.

Savukārt SIA Premier Estates LTD dibināts 2008.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2 548 416 eiro. Uzņēmums nodarbojas ar nekustamā īpašuma iznomāšanu un apsaimniekošanu.

SIA Premier Estates LTD radniecīgs uzņēmums ir SIA Premier Restaurants Latvia, kas Latvijā pārvalda ātrās ēdināšanas uzņēmuma McDonald's tīklu. SIA Premier Estates LTD apgrozījums 2017.gadā bija 368 tūkstoši eiro un uzņēmuma peļņa bija 124 tūkstoši eiro.