Vācijas mazumtirdzniecības tīkls "Lidl"  paziņojis par atteikšanos no plastmasas iepirkumu maisiņu tirgošanas savos veikalos Lietuvā, tikmēr citi Lietuvas lielie veikalu tīkli vai nu arī apsver šādu soli, vai arī gatavojas piedāvāt citas alternatīvas.

"Lidl" norāda, ka janvārī pamazām samazinājis plastmasas maisiņu sortimentu, bet tagad atteicies no tiem pavisam. Kā norāda uzņēmums, šis lēmums ļaus par vairāk nekā 90 tonnām gadā samazināt plastmasas atkritumu apjomu. 

Veikalu tīkla "Rimi" pārstāve Renata Keršiene pastāstījusi, ka tuvākajā laikā veikalos Lietuvā plānots testēt alternatīvus maisiņus un tikai pēc tam lemt, vai nomainīt ar tiem plastmasas maisiņus.

Veikalu tīkla "Norfa" pārstāvis Darjus Rīlišķis atzinis, ka lēmums par atteikšanos no plastmasas maisiņiem tiek apsvērts, bet vēl nav pieņemts.  

"Pēdējā laikā pieaudzis papīra un daudzkārt izmantojamo maisiņu pārdošanas apjoms. Lai gan vienreiz lietojamie plastmasas maisiņi joprojām ir populāri, acīmredzot vairs nav aiz kalniem tā stunda, kad, reaģējot uz sabiedrības vajadzībām, no tiem atteiksimies," viņš sacījis ziņu aģentūrai BNS.  

Veikalu tīkla "Maxima" pārstāve Rima Aukštuolīte norādījusi, ka no vienreiz lietojamajiem maisiņiem un citiem vienreiz lietojamajiem plastmasas izstrādājumiem paredzēts atteikties līdz 2021.gada vidum, bet pēc dažām nedēļām uzņēmums piedāvās daudzkārt lietojamos maisiņus augļiem un dārzeņiem. 

Tirdzniecības tīkla "Iki" pārstāve Indre Baltrušaitiene savukārt pastāstījusi, ka tā veikalos tradicionālo plastmasas maisiņu vairs nav - tie aizstāti ar maisiņiem, kas ražoti no "Iki" loģistikas centros savāktās  plastmasas, un no tiem pagaidām nav domāts atteikties.