Rīgā esošais garšvielu veikals «Avokado» caur sociālajiem tīkliem uzrunājis ābeļdārzu īpašniekus, dodot iespēju bez maksas dalīties ar rudens ražu. 

«Sveiciens ābeļdārzu īpašniekiem, kuri ir noguruši no ābolu lasīšanas un komposta pildīšanas. Vediet tos pie mums! Mēs pie garšvielu veikala «Avokado» vēlamies izveidot «ābolu pieturu». Sekojot Igaunijas piemēram, vēlamies dot iespēju pilsētniekiem tikt pie dabiskiem lauku āboliem bez maksas. Kā tas notiks? Tērbatas ielā 49/51 pie garšvielu veikala «Avokado» izveidosim ābolu pieņemšanas un nodošanas punktu. Pieņemam jebkura lieluma, krāsas un gatavības pakāpes ābolus. Mūsuprāt, šī ir lieliska iespēja vairot labo un vienoties dalīšanās priekā. Ābolu vedējus aicinām pieteikties zvanot vai rakstot,» vēsta «Avokado». 

Ierobežojumu neesot, tādēļ pie veikala šorīt novietotajā kastē atrodami visdažādākie āboli, kurus ikviens ir aicināts paņemt bez maksas.

Veikala «Avokado» vadītāja, īpašniece Inta Rubenkova biznesa portālam db.lv stāsta: «Tas nav pilotprojekts ar mērķi piesaistīt vairāk apmeklētāju. Lielākā daļā garāmgājēju paņem ābolus un dodas tālāk savās dienas gaitās, un veikaliņā nemaz neienāk.»

Ideja par šādu akciju veikala vadītājai radusies, uzklausot paziņu stāstus par to, ka ābolu ražu nereti nākas izmest kompostā, jo paši nespēj visu apēst. «Vajag vienam otru atbalstīt, tā ir apmaiņa, arī enerģētiski. Redzam, ka bērni iet garām un priecājas,» stāsta I.Rubenkova.

Atsaucība esot liela, jau atvestas piecas kastes ar āboliem no tuvējiem Rīgas ābeļdārziem Piņķos, Bērzkrogā un Turaidā. Saimnieki zvanot un informējot, ka nākamreiz, dodoties uz Rīgu, atvedīšot ābolus. Arī garāmgājēji izrāda lielu interesi un pirmā ābolu kaste esot jau teju tukša. Daži garāmgājēji arī pauduši savu pārsteigumu - kā tas var būt, ka āboli pieejami par brīvu, lai gan tirgū tie maksā 1- 1,5 eiro kilogramā. I.Rubenkova pauž, ka uzreiz esot bijis pašsaprotami, ka tas būs bezmaksas piedāvājums - ar āboliem dalās tikai tie, kam tas ir pa ceļam un dod iespēju dalīties ar prieku, nevis ābolus izmest.

Veikala vadītāja pauž savu prieku par to, ka cilvēki pārkāpj savam mulsumam, paņem ābolus un līdz ar to arī vitamīnu devu.