Amerikāņi koronavīrusa krīzes laikā veido olu krājumus, kas saistāms ar to, ka cilvēki vairāk gatavo ēdienu savās mājās. Tas radījis olu deficītu un ievērojamu cenu pieaugumu, vēsta "CNN". 

Saskaņā ar jaunākajiem “Nielsen” datiem nedēļā, kas noslēdzās 14. martā, olu pārdošanas apjomi palielinājās par 44%, salīdzinot ar gadu iepriekš. 

"Walmart" un citi lielie pārtikas preču tirgotāji pēdējās dienās ir ieviesuši ierobežojumus olu, tīrīšanas preču un citu produktu pirkšanai, kas ir īpaši pieprasīti. 

"Patērētāji iepērkas panikā un, līdzīgi kā pirms vētrām, viņi pērk pienu, maizi, tualetes papīru un olas. Tikai šoreiz tas notiek valsts mērogā un daudz ilgāku laika periodu," komentējis Braiens Moscogiuri, izpētes uzņēmuma "Urner Barry" pārstāvis.

Mazumtirgotāji šobrīd pasūta līdz sešām reizēm lielāku olu daudzumu nekā ierasts. "Pircēji ir maksājuši milzīgu uzcenojumu, lai nodrošinātu piegādes," viņš sacījis. 

Olu vairumtirdzniecības cenas kopš marta sākuma ir palielinājušās par 180%, liecina "Urner Barry" dati, un uzņēmumiem ir grūti uzturēt pietiekamus krājumus, lai apmierinātu paaugstināto pieprasījumu.

Kad piegādātāju cenas paaugstinās, pārtikas preču tirgotāji saskaras ar divām iespējām: novirzīt izmaksas patērētājiem vai mazināt savu peļņu. Šobrīd ASV tiek īstenoti abi šie varianti. 

Db.lv jau rakstīja, ka cilvēki daudzviet pasaulē iedzīti tādās bailēs no jaunā vīrusa "Covid-19", ka masveidā izpērk tualetes papīru.