Nolietotu detaļu atjaunošana, to remonts komplektā ar nestandarta iekārtu projektēšanu un izgatavošanu ļauj SIA Metāro sekmīgi strādāt gan ar Latvijas, gan ārvalstu klientiem

Uzņēmuma neto apgrozījums ir atkarīgs no klientu aktivitātēm un arī paša uzņēmuma iespējām. SIA Metāro galvenais inženieris Elgars Upītis uzsver, ka uzņēmuma sākotnēji vienīgais stūrakmens – dažādu detaļu remonts un restaurācija – ir attīstīts, otrs nozīmīgs virziens ir nestandarta iekārtu projektēšana, ražošana un dažādu citu ar metālapstrādi saistītu pakalpojumu sniegšana, kas ļauj efektīvi izmantot uzņēmuma rīcībā esošos aktīvus – gan iekārtas, gan speciālistus. «Sākotnēji 2003. gadā uzņēmums tika izveidots uz AS Valmieras stikla šķiedra mehāniskā ceha bāzes, un tā pirmais un lielākais klients bija Valmieras stikla šķiedra, bet gadu gaitā ir piesaistīti daudzi citi uzņēmumi no Vidzemes, kas strādā kokapstrādē, būvmateriālu, mēbeļu ražošanā, kā arī metālapstrādē,» stāsta E. Upītis. Vēsturiski uzņēmumam vislielākais neto apgrozījums arī tika sasniegts tieši tad, kad Valmieras stikla šķiedra būvēja savu ražotni ASV un bija ļoti daudz pasūtījumu.

Metāro ir savi inženieri – konstruktori, kas ļauj risināt citu uzņēmumu problēmas. «Lai arī šobrīd bieži vien valda viedoklis, ka visu nepieciešamo var nopirkt, tomēr uzņēmuma pieredze rāda, ka ir salīdzinoši daudz gadījumu, kad ir vajadzīga nestandarta iekārta, kuru vienā eksmplārā neviens no lielajiem ražotājiem īsti nevēlas izgatavot,» stāsta E. Upītis. Viņš norāda uz vienu no pēdējo gadu interesantākajiem pasūtījumiem, kur liela izmēra grodu ražošanai ir bijis nepieciešams ļoti liela izmēra (2,5 m diametrā ar 800 litru gatavās betona masas tilpumu) betona maisītājs. «Uzņēmuma inženieri un strādnieki pastrādāja, un iekārta jau ir klienta rīcībā,» tā E. Upītis.

Savulaik Metāro izgatavojis pat gurķu mazgāšanas iekārtu kādam pārtikas nozares uzņēmumam. «Kokrūpniekiem, metālapstrādātājiem, kas strādā Vidzemes reģionā,» tā uz jautājumu, kuru nozaru uzņēmumi pamatā vēršas pēc šādu nestandarta iekārtu projektēšanas un izgatavošanas, atbild E. Upītis. Viņš gan atzīst, ka ar lūgumiem pēc palīdzības nestandarta iekārtu projektēšanā vēršas arī citviet Latvijā strādājošie uzņēmēji.

Metāro pirms vairākiem gadiem sācis sadarbību ar Skandināvijas – Zviedrijas uzņēmumiem. Visu rakstu lasiet 3. septembra laikrakstā Dienas Bizness, meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.