Strauji attīstoties e-komercijas pakalpojumu segmentam, "DPD" grupas uzņēmumi Latvijā, Lietuvā un Igaunijā plāno ievērojamas investīcijas infrastruktūras paplašināšanā.

Kopumā Baltijas valstīs plānoto investīciju apjoms sasniedz 7,3 miljonus eiro, no kuriem teju 2,5 miljonus eiro plānots ieguldīt DPD Latvija attīstībā. "DPD Latvija" plāno vairāk nekā 2,5 reizes palielināt paku skapju skaitu, izveidojot plašu DPD Pickup punktu tīklu ar vairāk nekā 200 Pickup paku skapjiem visā Latvijā.

"Līdz ar e-komercijas straujo attīstību pieaug sūtījumu apjoms, un iedzīvotāji arvien biežāk izvēlas sev ērtu un uzticamu sūtījumu piegādes risinājumu. "DPD" grupas pērn veiktais pētījums* liecina, ka 53% Latvijas iedzīvotāju izvēlas saņemt pasūtījumu piegādi uz paku skapjiem visā Latvijā. Ar katru gadu gan biznesa klientu, gan privātpersonu segmentā tiek novērots pieprasījuma pieaugums pēc sūtījumu nodrošināšanas caur automatizētiem paku skapju termināliem. Līdz ar to mērķtiecīgi plānojam līdz gada beigām attīstīt Pickup punktu tīklu visā Latvijā, lai nodrošinātu iedzīvotājiem ērtu un kvalitatīvu sūtījumu saņemšanu," norāda Jānis Grants, "DPD" Latvija valdes priekšsēdētājs.

Projekta pirmajā posmā plānots uzstādīt vismaz 120 jaunus DPD paku skapjus, palielinot to kopskaitu līdz 200 visā Latvijas teritorijā. Līdz ar paplašinot "DPD" automatizēto "Pickup" paku skapju tīkla paplašināšanu 2,5 reizes, Latvijas iedzīvotājiem tiks nodrošināts ērts sūtījumu saņemšanas risinājums. Attīstot "DPD Pickup" punktu tīklu, prioritāte būs tirgus pozīciju nostiprināšana un paplašināšanās, izvietojot jaunus Pickup paku skapjus iedzīvotājiem ērti sasniedzamās vietās, piemēram, pie tirdzniecības centriem un citās publiskās vietās. Pakāpeniski plānots apgūt arī jaunus reģionu centrus, kuros līdz šim "DPD" nav ticis pārstāvēts un kur šobrīd sūtījuma piegādes tiek nodrošinātas galvenokārt ar "DPD" kurjera starpniecību.

Saskaņā ar "DPD" grupas veikto pētījumu Latvijas iedzīvotāji augstu novērtē automatizētu paku skapju lietošanas parocīgumu, norādot, ka tas ir ērtāks, lētāks un vienlaikus drošs sūtījuma piegādes risinājums. Bezkontakta sūtījumu piegādes nodrošināšana caur paku skapjiem īpaši aktuāla bija izsludinātās ārkārtas situācijas laikā, kad sūtījumu apjoms caur "DPD Pickup" punktu tīklu pieauga par vairāk nekā 150%, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn.

"Straujais pieprasījuma pieaugums sniedza apstiprinājumu tam, ka šis ir īstais laiks jau iepriekš plānotajai infrastruktūras paplašināšanai visā Baltijā. Pozitīvs signāls ir tas, ka pēc ārkārtas situācijas beigām sūtījumu pieprasījums caur Pickup paku skapjiem ir saglabājies salīdzinoši augsts un pārsniedz pagājušā gada apjomus. Tas liecina, ka iedzīvotāji joprojām aktīvi izmanto e-komercijas sniegtās priekšrocības un iegādājas preces interneta vidē. Līdz ar to ļoti svarīga ir piegādes kvalitāte, jo tikai pozitīva pieredze, iegādājoties un saņemot preci, mudinās klientu veikt nākamo pirkumu. Tāpēc ilgtermiņā mums ir jāiegulda infrastruktūras attīstībā un pakalpojumu pilnveidošanā, lai kopā ar sadarbības partneriem varētu iedzīvotājiem sniegt drošus augstākās kvalitātes pakalpojumus," skaidro Jānis Grants.

DPD grupa pētījums veikts 2019. gadā sadarbībā ar pētījumu kompāniju Kantar TNS, interneta aptaujā uzklausot vairāk nekā 800 respondentus Latvijā 18+ vecuma grupā.