Vietējais uzņēmums «KOOL Latvija», kas pieteicis sevi Latvijas mazumtirdzniecības tirgū, divu gadu laikā atverot pirmās 10 «KOOL» zīmola degvielas uzpildes stacijas (DUS) un veikalus, ir uzsācis darbu pie jauna finansējuma piesaistes. 

Uzņēmuma mērķis ir līdz 2021. gada beigām paplašināt «KOOL» tīklu līdz 20 DUS, palielinot tirgus daļu un nodrošinot daudz plašāku pārklājumu Latvijas teritorijā.

Kapitāla piesaistes procesa vadība uzticēta Latvijas finanšu un investīciju kompānijai «Callidus Capital», ar kuru uzņēmumam «KOOL Latvija» izveidojusies ilgstoša sadarbība. Pirmām kārtām tiek uzrunāti vietējie investori, lai uzņēmuma īpašnieku struktūrā saglabātu nozīmīgu vietējā kapitāla īpatsvaru, kā arī Austrumeiropas reģionā strādājošie investīciju fondi.

«KOOL» ir pilnībā Latvijā izstrādāts DUS un veikala koncepts.

Kopš 2017. gada «KOOL» DUS tīkla attīstībā ir ieguldīti vairāk nekā 7,5 miljoni eiro, atvērta pirmā «KOOL» franšīze un notiek aktīvs darbs pie franšīzes modeļa paplašināšanas.

«KOOL» franšīzes modelis potenciālajiem partneriem piedāvā gatavu biznesa konceptu un iespēju attīstīt uzņēmējdarbību, saņemot «KOOL» komandas atbalstu tirdzniecības vietas izveidei un klientu piesaistei.

Riska kapitāla investīciju kompānijas «BaltCap» partneris un «KOOL Latvija» padomes loceklis Mārtiņš Jaunarājs pauž: «Ir nepārprotami skaidrs, ka «KOOL» biznesa modelis strādā un tam ir potenciāls.»

«KOOL» tīkla izaugsmes plāna pamatā ir pieaugošais pieprasījums pēc mūsdienīga pakalpojuma līdz ar sabiedrības pelnītspējas un patēriņa izaugsmi. Uzņēmums turpinās fokusēties uz savu pamatdarbību – kvalitatīvu ātrās ēdināšanas piedāvājumu, kā arī degvielas tirdzniecību.

«KOOL Latvija» dibināts 2016. gada oktobrī, sadarbojoties vietējiem privātajiem investoriem un «ZGI-3» alternatīvo ieguldījumu fondam, lai radītu un attīstītu jaunu degvielas uzpildes tīklu Latvijā. 2018. gada nogalē par nozīmīgu «KOOL Latvija» kapitāldaļu turētāju kļuva «BaltCap Izaugsmes Fonds» («BaltCap Growth Fund»), iegādājoties aptuveni 30% uzņēmuma kapitāldaļu. Pirmā uzpildes stacija tika atvērta 2017. gada septembrī. Šobrīd atvērtas desmit «KOOL Latvija» degvielas uzpildes stacijas un veikali Rīgā, pie Jūrmalas šosejas, Piņķos, Ādažos, Sauriešos, Līgatnē, Valmierā un Jelgavā.