Lai sniegtu iespēju radošiem, inovatīvi domājošiem un uzņēmīgiem cilvēkiem radīt jaunas biznesa idejas, biedrība «WindHackers» sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību rīkos IT ideju konkursu «CultHack Hackathon».

Biedrības dibinātājs Kārlis Skuja līdz šim pieredzi guvis piedaloties un arī organizējot teju 20 šāda veida pasākumus gan Latvijā, gan ārpus tās. Biedrība «WindHackers» ir dibināta šī gada 19.jūlijā, lai gan doma par šāda pasākuma nepieciešamību Liepājā dzima jau pirms gada, jo lai arī Latvijā šādi pasākumi jau ir notikuši, ir jūtams iztrūkums reģionos. Ideju konkurss «CultHack Hackathon», kas norisināsies 20. - 22. septembrī ir biedrības «WindHackers» pirmais organizētais pasākums. 

«Liepāja ir lieliska vieta jaunām un inovatīvām idejām, jo pilsēta vienkopus piedāvā tādu vidi, kas pilnīgi dabiski rosina radīt. Liepāja jau līdz šim sevi pierādījusi kā lielisku kultūras, izklaides un tūrisma nozares notikumu norises vietu, tāpēc uzdevums radīt jaunus un sabiedrībai noderīgus IT risinājums kultūras, izklaides un tūrisma nozares stiprināšanai dalībniekiem būs liels izaicinājums,» atzina «CultHack Hackathon» organizators K. Skuja.

«CultHack Hackathon» mērķis ir 48 stundu laikā radīt jaunas, inovatīvas IT idejas tūrisma, izklaides un kultūras jomās, izvērtēt idejas biznesa modeļa potenciālu un veidot starpdisciplināras komandas, kas spēs tās realizēt. Šī pasākuma mērķauditorija ir IT, dizaina, uzņēmējdarbības un komunikācijas jomas studenti, start-up vides dalībnieki, kultūras, izklaides un tūrisma jomas eksperti, uzņēmēji un investori.

«CultHack Hackathon» atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība, «Botwiser», Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, «Tiamo grupa», «Swedbank», «LatBAN», «Froont», «Dienas bizness», «Tele2», »Sociālo tīklu māja», «Art Hotel Roma», «Law Office Spridzāns», «Madara Cosmetics», «Coworking Liepāja», «Dirty Deal Audio», «Digital Freedom Festival», SIA «Metālmeistars», «Toode Rada», «Usales.lv», IT Waffle meetup, Kultūras Informācijas Sistēmu Centrs, Latvijas Universitāte, Augstkola Turība, SIA «InCopy», SIA «WindCut», kā arī projekta Nr.1.1.1.3/18/A/004 «Kurzemes Inovāciju Granti Studentiem» jeb KInGS sadarbības partneri.