Pielāgojoties aizvien pieaugošajam pieprasījumam, sākot no šī gada novembra mobilajā lietotnē Mobilly ir iespējams apmaksāt elektroauto uzlādes pakalpojumu plašākajā tīklā. 

Papildus līdz šim tur atrodamajām “e-mobi” CSDD tīkla stacijām, kā arī vairākiem privātajiem uzlādes punktiem klāt nākušas arī Elektrum stacijas visā Latvijā.

Kā liecina CSDD apkopotā statistika, 2022. gada nogalē Latvijā uzskaitē ir 3478 elektromobiļi, un to skaits kopš gada sākuma ir pieaudzis par 60%. Ja 2015. gadā valstī reģistrēto elektromobiļu skaits sasniedza nepilnus divus simtus, tad šobrīd tas ir jau gandrīz 20 reizes lielāks, norādot uz iedzīvotāju vēlmi pāriet uz dabai draudzīgākiem pārvietošanās līdzekļiem. Līdz ar strauji augošo elektriskā transporta īpatsvaru pieaug arī nepieciešamība pēc to uzlādes. Mobilly lietotnē pašlaik ir iespējams norēķināties par auto uzlādi jau 243 stacijās, kurās kopā izvietoti 592 individuālie uzlādes spraudņi, tostarp degvielas uzpildes stacijās, tādējādi padarot uzlādi elektroauto īpašniekiem vēl pieejamāku.

“Mūsdienās cilvēki aizvien biežāk lemj par labu elektrisko transportlīdzekļu iegādei, taču to uzlādes infrastruktūra Latvijā joprojām atpaliek. Arī elektromobiļu tirgus turpina strauji augt, kā rezultātā pie uzlādes vietām bieži vien veidojas rindas. Ir tikai pašsaprotami, ka mums ir nepieciešamas jaunas elektrouzlādes stacijas. Mobilly lietotnē pieejamā elektroauto uzlādes apmaksas funkcija ir ērts veids, kā vienuviet norēķināties par transporta uzlādi lielākajā daļā Latvijas staciju, turklāt tas ir plaši pieejams ne tikai individuālajiem, bet arī korporatīvajiem klientiem, kuri uzņēmumos aizvien biežāk lemj par labu pārejai uz elektorauto. Šāds solis ir tālredzīgs ieguldījums, kas ilgtermiņā atmaksāsies kā krietni izdevīgāks un atbildīgāks risinājums,” komentē Mobilly valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs.

Mobilly ir digitālā norēķinu sistēma, kas atvieglo ikdienu, sniedzot iespēju jau vairāk nekā 250 000 mobilo telefonu īpašniekiem veikt ikdienā nepieciešamos maksājumus visur, kur ir pieejami mobilie sakari.