Ja kāds ir sapņojis pavadīt nakti iglu Ziemeļpolā, tad nākamgad viņam būs šāda iespēja, raksta CNN Travel. 

Nākamā gada aprīlī Ziemeļpolā tiks atvērta pagaidu viesnīca North Pole Igloos hotel, kas sastāvēs no 10 apsildāmiem namiņiem. Tiesa gan, viesnīca viesu drošības dēļ būs pieejama tikai vienu mēnesi. Pārējā laikā šai vietai nav iespējams piekļūt. Aprīlī to var sasniegt ar helikopteri, bet jūnijā un jūlijā - ar kuģi. 

Ziemeļpolu ik gadu apmeklē aptuveni 1000 cilvēku, un tie, kas to dara, parasti pārnakšņo teltīs, taču tādēļ viņiem līdzi jānes viss aprīkojums, lai neriskētu ar dzīvību šajos skarbajos apstākļos.

«Mēs nodrošināsim visu aprīkojumu, taču jums pilnīgi noteikti būs nepieciešams atklājēja vai zinātnieka gars,» saka ceļojumu kompānijas Luxury Action - dibinātājs un idejas autors Janne Honkanens. «Es vēlējos radīt ērtāku veidu, kā apmeklēt Ziemeļpolu, piedāvājot ērtības ekstrēmos apstākļos,» viņš saka.

Tiesa gan, šis piedzīvojums nav lēts un piedāvājums maksās 95 tūkstošus eiro. Tajā iekļautas divas naktis Svalbardā, lidojums un nogādāšana no un uz Ziemeļpolu, tāpat kā nakts North Pole Igloos hotel, kā arī ēdināšana un gids.