Kopsolī Siguldā šogad izveidotas divas kopstrādes telpas. Zaļās villas kvartāla biznesa centrā, kas aktīvi attīstās, divus mēnešus darbojas Zaļās villas kvartāla Coworking, savukārt Siguldas jaunās pils teritorijā kopš janvāra durvis vērusi Coworking Sigulda

Zaļās villas kvartāla saimnieks Andris Strapcāns smejas, ka divu kopstrādes telpu izveidošana gandrīz vienlaicīgi var būt gan nejaušība, gan likumsakarība. 

Eksperimentu laiks 

Ideja par biznesa centra un kopstrādes telpu izveidi Zaļās villas kvartālā tapa, jau veidojot kvartāla koncepciju. Lai gan Zaļās villas kvartāla Coworking strādā tikai divus mēnešus, jau ir pirmie strādātāji,kas šeit strādā pastāvīgi, un ir tādi, kas darbojas dažas dienas nedēļā. Kopstrādes telpā darbojas arī Zaļās villas kvartāla birojs. Kopumā šeit var nodrošināt līdz 16 darba vietām, bez darbagalda un biroja tehnikas pieejamības sniedzot arī tādas priekšrocības kā darbavietu pilsētas centrā, bezmaksas autostāvvietu,velonovietnes, 24 stundu piekļuvi pastāvīgajiem klientiem, iespēju piešķirt juridisko adresi. Strādātāju ērtībai ir pieejama chill zona ar labiekārtotu virtuvi, kvalitatīva kafija par pašizmaksu, bezmaksas semināri un pasākumi. Mēneša maksa ir 130 eiro, dienas maksa – 10 eiro, siguldiešiem – astoņi. «Siguldieši izrāda interesi, taču daudziem tas nozīmē pieņemt lēmumu atteikties no līdzšinējiem braucieniem uz Rīgu, tādēļ cilvēki nāk un eksperimentē. Darbu šeit pārbauda arī tie, kas parasti strādā no mājām vai kafejnīcām. Mainīt ierasto kārtību nemaz nav tik viegli,» novērojis Andris. 

Līdzās kopš gada sākuma darbojas arī Siguldas Biznesa inkubators. Kvartāla saimnieks stāsta, ka pašlaik gaida kāda tehnoloģiju uzņēmuma vai tā filiāles ienākšanu Siguldā, kam biznesa centrs var piedāvāt modernas un labi aprīkotas telpas, lai kopīgi attīstītu šo jomu pilsētā. 

Darbs zeķēs 

Coworking Sigulda izveidotājs un līdzīpašnieks Toms Čivčs telpās pārvietojas zeķēs tāpat kā pārējie Coworking Sigulda apdzīvotāji. Toms atzīst – pilsētā bija šādas vietas iztrūkums, taču tikai sakritības dēļ paralēli izveidojušās divas kopstrādes vai koprades telpas. «Siguldas uzņēmējiem bija vajadzīga vieta, kur satikties un tīkloties, sanākt kopā un ģenerēt idejas,» atzīst Toms. Viņa ideja precīzi sapasēja ar Siguldas pašvaldības aicinājumu apdzīvot pils pagalmā atjaunotās vēsturiskās ēkas otro stāvu. «Mana iecere bija izveidot radošu vietu startup uzņēmumiem un frīlanseriem, kas varētu sanākt vienuviet, un līdz ar to Siguldā veidotos auglīga uzņēmēju vide,» stāsta Toms. Coworking Sigulda vēra durvis janvārī, pa šo laiku piesaistot uzmanību arī kā semināru, meistarklašu, lekciju norises vieta. Nupat šeit viesojās mūzikas menedžere Guna Zučika, kas stāstīja par savas dzīves veiksmes stāstu ar grupu Prāta Vētra. No pašvaldības īrētās telpas pielāgotas atvērtam kopstrādes birojam, kur ir iespējams uzņemt arī pasākumus. «Vairāki interesenti darbojas pie mums jau pāris mēnešu, tajā pašā laikā pie mums strādā arī studenti, kas raksta savus bakalaura darbus un pavada šeit tikai vienu dienu. Tāpat pie mums uzņēmumi rīko komandas tikšanās,» stāsta Toms.«Visvairāk gaidām vietējo publiku, kas novērtētu šīs vietas mājīgumu, kur jaunajiem uzņēmumiem nākt un veidot savu biznesu,» stāsta Toms.


Visu rakstu lasiet 17. aprīļa laikrakstā Dienas Biznesa pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.