Ēdienu piegādes pakalpojumu sniedzējs "Wolt", gatavojoties iespējamai Covid-19 izraisītai ekonomikas lejupslīdei, piesaista papildu investīcijas 100 miljonu eiro apmērā.

"Mēs jau redzam, cik sarežģītās situācijās ir nonākušas vairākas kompānijas mūsu nozarē - šis finansējums ļauj mums būt labāk sagatavotiem ilgstošajām neskaidrībām pasaules ekonomikā," teic Miki Kūsi (Miki Kuusi), "Wolt" līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs.

D līmeņa investīcijas tika piesaistītas no jau esošajiem investoriem, to skaitā "ICONIQ Capital", "Highland Europe", "83North" un "EQT Ventures", kā arī piesaistot jaunu investoru - "Goldman Sachs". Kopumā "Wolt" līdz šim ir piesaistījis finansējumu 258 miljonu eiro apmērā.

"Ja nebūtu globālās Covid-19 krīzes un tuvā nākotnē potenciālās lejupslīdes, mēs šo finansējumu nebūtu piesaistījuši. Ņemot vērā šī brīža nenoteiktību ekonomikā, mūsu pienākums ir darīt visu iespējamo, lai sagatavotos pēc iespējas labāk. Palielinot finansējumu, mēs esam labākā pozīcijā, lai turpinātu sadarbību ar mūsu 10 tūkstošiem restorānu, 20 tūkstošiem kurjeru, kā arī tūkstoš darbiniekiem, kuri strādā mūsu birojos visās darbības vietās. Šis finansējums mums ļauj arī paplašināt darbību tirgos, kuros konkurence kļūst mazāka," norāda M. Kūsi.

Helsinkos dibinātais tehnoloģiju jaunuzņēmums "Wolt" šobrīd darbojas 80 pilsētās 22 valstīs, kur apkalpo vairāk nekā piecus miljonus klientu. Kompānija sadarbojas ar vairāk nekā 20 tūkstošiem kurjeru un 10 tūkstošiem restorānu. "Wolt" galvenais birojs atrodas Somijas galvaspilsētā Helsinkos un tajā strādā vairāk nekā tūkstoš cilvēku. 

db.lv jau rakstīja, ka pagājušā gada jūnijā "Wolt" piesaistīja 160 miljonu dolāru investīcijas. Tolaik uzņēmums darbojās 50 pilsētās 15 valstīs, kur sadarbojās ar vairāk nekā pieciem tūkstošiem restorānu un desmit tūkstošiem kurjeru.