#Uzņēmums Xnet pieteicies nodokļu samaksas atbalsta pasākumam, kas paredz piemērotās soda naudas atcelšanu. 

Interneta veikalu «xnet.lv» un «upstore.lv» īpašniekam SIA «Xnet» piemērots nodrošinājums - aizliegums komercķīlas reģistrēšanai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Uzņēmumam nodrošinājums piemērots otrdien, 23.janvārī, ar Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes lēmumu, jo SIA «Xnet» ir nodokļu parāds. Uz 2017.gada 7.decembri tas bija 40,5 tūkstoši eiro.

Xnet līdzīpašnieks Mārtiņš Švāns portālam db.lv sacīja, ka nodrošinājuma piemērošana nav tik ārkārtējs notikums, kā tas izklausās. Uzņēmums pērn izmantojis to pašu valsts piedāvāto instrumentu, ko vēl 13 tūkstoši uzņēmēju un privātpersonu - pieteicies valsts nodokļu samaksas atbalsta pasākumam, kas paredz piemērotās soda naudas atcelšanu. Uzņēmumam pērn nav bijis neviens nodokļu kavējums, kas ilgāks par 30 dienām, taču, tā kā soda naudas rēķina no pirmās kavējuma dienas, tajās uzkrāta diezgan liela summa, un nolemts pieteikties atbalsta pasākumam. Pirms piemērot nodrošinājumu, VID uzņēmumu par to ir informējis.

VID ģenerāldirektores konsultante komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Aļona Zandere informēja, ka uzņēmumam nodrošinājums piemērots parāda dēļ, kas šomēnes pieaudzis līdz 116 000 eiro. Komersants līdzīgu iemeslu dēļ VID redzeslokā ir jau vairākus gadus, sadarbība un komunikācija par šiem jautājumiem notiek regulāri.

Fakts, ka uzņēmumiem tiek piemērots nodrošinājums, uz klientiem tiešu iespaidu neatstāj. Pamatā tas ir signāls pašiem uzņēmumiem un bankām, ka kredītu piešķiršana šādā gadījumā varētu būt ar augstu risku, uzsver VID.

«Lursoft» izziņa liecina, ka SIA «Xnet» šobrīd ir aktuāla viena komercķīla, kas reģistrēta 2007.gadā.

SIA «Xnet» pamatdarbība ir datortehnikas, mājsaimniecības preču, sadzīves tehnikas, sporta un fitnesa produktu, kā arī apģērbu, parfimērijas un citu preču mazumtirdnziecība interneta veikalos.

Uzņēmums dibināts 2002.gadā, tā pamatkapitāls ir 4624 eiro un tā lielākais īpašnieks ar 70,05% pamatkapitāla daļu ir Igaunijas kompānija «OU Hansapost», 16,67% daļu pieder Mārtiņam Švānam, bet pa 6,64% daļu katram pieder Ilzei Švānei un Didzim Švānam.

2016.gadā SIA «Xnet» apgrozījums bija 5,890 miljoni eiro, bet uzņēmums strādāja ar zaudējumiem, kas sasniedza 289 tūkstošus eiro. SIA «Xnet» nodarbināja 22 darbiniekus un nodokļos Latvijas valsts budžetā samaksāja 508 tūkstošus eiro.