Aizkraukliešu Kintijas un Dāvida Kleimaņu uzņēmums DK Vetmed Plus sadarbībā ar Vācijas ražotājiem radījis mitro barību suņiem Amber, kuras sastāvā ir mīdijas.

Jau desmit gadus Kleimaņu ģimene ārstē aizkraukliešu četrkājainos draugus klīnikā DK Vetmed, viņiem pieder arī veterinārā aptieka, kur var iegādāties ne tikai medikamentus un vitamīnus, bet arī profesionālo un ārstniecisko barību dzīvniekiem. «Šobrīd viens no visvairāk pirktajiem produktiem ir konservi Amber,» ir gandarīti vetārsti, kuri ir iemēģinājuši roku arī uzņēmējdarbībā. Pērn no Aizkraukles novada pašvadības viņi saņēmuši uzņēmēju «Oskaru» kategorijā Jauns produkts. Klīnikā nepārtraukti valda rosība, un tikai tad, kad telpas pamet pēdējais pacients – vācu aitu suns Darko –, izdodas parunāties ar tās saimniekiem.

Darba pilnas rokas

Kintija un Dāvids Kleimaņi iepazinušies kādā pasākumā Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kur abi studējuši veterinārmedicīnu. Kintija mācījusies 3. kursā, bet Dāvids jau bijis sertificēts vetārsts. Pēc augstskolas beigšanas ārstējuši draugu un paziņu četrkājainos draugus un, kad pacientu skaits būtiski pieaudzis, nolēmuši atvērt savu veterināro klīniku. Atraduši piemērotas telpas pilsētas nomalē, kuras pamazām labiekārtojuši un piemērojuši medicīnas iestādes vajadzībām. Starta kapitāls bijis 200 eiro, par ko iegādāti nepieciešamie medikamenti. Kad klientu loks vēl vairāk paplašinājies, veikti plašāki remontdarbi, izveidots dzīvnieku stacionārs un ķirurģijas zāle. Laika gaitā sapratuši, ka nepieciešama arī veterinārā aptieka. 

D. Kleimanis vairāk strādā ar lauksaimniecības dzīvniekiem, viņa klienti pārsvarā ir liellopu fermas un zirgu audzētavas. Klīnika DK Vetmed nav vienīgā Aizkrauklē, šeit ir vēl viena ārstniecības iestāde mīļdzīvniekiem, un darba pietiekot abām. K. Kleimane atzīst, ka gan lielie dzīvnieki, gan mīļdzīvnieki slimo ar dažādām kaitēm – tās ir gan onkoloģiskās slimības, gan diabēts, gan hepatīts. Lai arī šobrīd veterinārajā medicīnā ir pieejamas labas diagnostikas metodes, ir daudz tādu slimību, kuras nevar izārstēt. «Tāpat kā cilvēki, arī dzīvnieki ir pakļauti apkārtējās dabas piesārņojumam. Daudzas saslimšanas izraisa tas, ko ēdam, dzeram un elpojam,» pauž vetārste. 


Visu rakstu lasiet 9. oktobra laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.