"Katrai darbībai, cilvēkam un notikumam ir savs laika nogrieznis. Man tie ir bijuši 20 gadi, kurus esmu veltījusi laikmetīgajai un konceptuālajai rotai," stāsta mākslas galerija "Putti" vadītāja Agita Putāne, kura nolēmusi izbeigt uzņēmējdarbību.

Saistībā ar mākslas galerijas "Putti" slēgšanu tiek pārdotas vitrīnas un lete, kas atradās galerijas telpās.

Savu 20.jubileju un vienlaikus pastāvēšanas beigas mākslas galerija atzīmēs martā ar izstādi "Rotas nav tikai rotas". Galerija tiks slēgta no 1. aprīļa.

"Lēmums slēgt galeriju nebija spontāns. Tas brieda jau ilgu laiku. Ar vīru Andri dodamies dzīvot uz laukiem, uz mūsu 90 hektāriem Blīdenē, kuros mēs stādīsim mežus, tīrīsim dīķus, vēlos izveidot nelielu zirgu pansionātu un turēt nelielu vistu saimi. Bioloģiskās pļavas. Vairs nekāds bizness. Es vēlos baudīt gadalaiku maiņas, auklēt savus mazbērnus un palēlināt tempu skrienošajam laikam. Gribu dzīvot tikai sev un saviem tuvākajiem," lēmumu slēgt mākslas galeriju komentē A.Putāne.

Jautāta, kā A.Putāne vērtē aizvadītos gadus, viņa norāda: "Biznesa ziņā viss kārtībā. Nesen grāmatvede pajautāja, vai es pēc finanšu rādītājiem tomēr nepārdomāšu. Bet nav jau runa par naudu."

Viņasprāt, visi 20 aizvadītie gadi ir bijuši izaicinājumi. Citādi būtu garlaicīgi dzīvot un strādāt.

A.Putāne norāda, ka mākslas galerijas telpas būs pieejamas. "Varbūt mākslinieki paši noorganizēs izstādes un paši uzturēsies šajās telpās izstāžu laikā, bet to rādīs laiks. Es vēlos būt skatītāja lomā. Es vēlos ar gumijas zābakiem brist pa pļavām un dubļiem," atzīst uzņēmēja.

Mākslas galerija "Putti" Rīgā darbojās kopš 2000. gada. Galerija sākotnēji tika dibināta ar mērķi popularizēt latviešu rotu māksliniekus un viņu sniegumu, taču, iegūstot lokālu un starptautisku atzinību, tā savu darbību bija paplašinājusi un galerijas autoru loks tika papildināts ar ārzemju rotu māksliniekiem, tādējādi izveidojot unikālu kolekciju, kas pārstāv gan laikmetīgo, gan konceptuālo rotu virzienu.