Latvijas degvielas un alternatīvo enerģijas avotu tirgotāja "Virši" koncerns šā gada pirmajā pusgadā būtiski kāpinājis peļņu un apgrozījumu -  uzņēmuma konsolidētā peļņa augusi par 61% jeb par teju miljonu eiro vairāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, sasniedzot rekordaugstu peļņu. 

Savukārt, "Virši" apgrozījums uzrādījis pieaugumu 20% apmērā, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu.

2021.gada pirmajā pusgadā uzņēmuma EBITDA sasniedza 4,5 milj. eiro, pieaugot par 31%. Ņemot vērā esošo izaugsmes tendenci, "Virši" vadība uzskata, ka pastāv iespēja sasniegt vismaz 9 milj. EBITDA līmeni 2021.gadā.

Izaugsmi ir sekmējusi "Virši" degvielas uzpildes stacijas (DUS) tīkla paplašināšana, modernizēšana un produktu klāsta attīstīšana. Tajā skaitā pirmajā pusgadā klientiem tika atvērta jauna stacija pie Olaines, kā arī vēl divas saspiestās dabasgāzes (CNG) uzpildes vietas. Tāpat tika veikti sagatavošanās darbi divu staciju iegādei Jelgavā un tās apkārtnē, kā arī trīs jaunu staciju celtniecības darbu pabeigšanai 2021.gada otrajā pusē.

"Pārliecinoši iepriekšējo un šī brīža finanšu rezultāti ir iedrošinājuši akcionārus un uzņēmuma vadību plānot "Virši" akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) 2021.gada otrajā pusgadā. IPO mērķis ir piesaistīt papildu kapitālu, lai vēl vairāk paātrinātu un sekmētu "Virši" turpmākas attīstības stratēģijas īstenošanu," saka Jānis Vība, "Virši" valdes priekšsēdētājs.

2020.gada jūnijā "Virši" tīklā bija 61 stacijas, bet 2021.gadā - 64, un lojālo klientu bāze turpina pārliecinoši pieaugt. Apgrozījums ērtas iepirkšanās veikalos ir pieaudzis par 30% jeb 3,5 milj. eiro. "Virši" neto rentabilitāte 2021.gada pirmajā pusgadā bija 2,7% (2020.gadā: 2,0%).