Eiropas digitālās ekspedīcijas uzņēmums "sennder" paziņojis par biroja atvēršanu Rīgā. 

"Baltijas valstis vienmēr ir bijušas centrālais mezgls kravu kustībā, ievērojot reģiona atrašanās vietu un kalpojot par tiltu starp Skandināviju, Centrāleiropu un Austrumeiropu. Mēs uzsākam darbību šajā tirgū, ienesot reģionā digitālos loģistikas un transporta pakalpojumus. Šī stratēģiski nozīmīgā ienākšana tirgū padarīs mūsu, mākonī balstītos komunikācijas un lietvedības risinājumus, kā arī loģistikas kartēšanas organizēšanu, pieejamu loģistikas pakalpojumu sniedzējiem visā Baltijā," stāsta viens no "sennder" dibinātājiem un tā izpilddirektors Nikolass Šēfenakers.

"sennder" specializētais piedāvājums koncentrējas uz "pilnu autokravu" (FTL) tirgu, cenšoties organizēt, sagatavot un optimizēt pārvadāšanai paredzēto kravu. 

Jauno biroju Rīgā vadīs Deniss Ivanovs, kurš ir iecelts par izpilddirektoru reģionā un kam ir ilglaicīga pieredze loģistikā, autopārvadājumos un ekspedīcijā visā Baltijas reģionā. Uzņēmums plāno izvērst savu klātbūtni reģionā un audzēt vietējo komandu, sevišķi datu analītikas jomā.

"Kravu loģistika ir neatņemama Baltijas ekonomikas sastāvdaļa. Būdams Eiropas uzņēmums, esam sajūsmināti, ka tagad varēsim apkalpot šo dinamisko tirgu, īpaši tāpēc, ka loģistikas nozare ir daļa no reģiona mugurkaula. Taču mēs uzskatām, ka pastāv nozīmīgas iespējas tālākai digitalizācijai un uz tehnoloģijām balstītiem risinājumiem," teic D. Ivanovs.

2016. gadā dibinātais uzņēmums ar 350 cilvēku lielas komandas palīdzību pašlaik pārvalda vairāk kā 7500 transporta līdzekļus visā Eiropā. 

Berlīnē bāzēto uzņēmumu nodibināja Dāvids Nothakers (David Nothacker), Nikolass Šēfenakers un Juliuss Kohlers (Julius Köhler), un tam ir biroji lielākajos loģistikas mezglos Vācijā, Itālijā, Spānijā, Polijā un Latvijā. 

Izmantojot savu iekšēji izstrādāto tehnoloģiju, "sennder" primāri koncentrējas uz maršrutu optimizēšanu un bez kravas nobraukto kilometru, un dīkstāves laika samazināšanu.