Igaunijas nacionālās aviokompānijas "Nordica" valdes priekšsēdētājs Erki Urva paziņojis, ka atstāj amatu.

Urva sacījis sabiedriskajai raidorganizācijai ERR, ka šādu lēmumu pieņēmis, jo valdība gatavojas reorganizēt "Nordica" grupas uzņēmumus, lai tos privatizētu.

"Ja gribat sākt kompānijas sagatavošanu privatizācijai, būtu saprātīgāk, lai ar tādām lietām nodarbotos jauni cilvēki," sacīja Urva, kurš vada "Nordica" kopš 2019.gada, bet no 2002. līdz 2005.gadam vadīja toreizējo nacionālo lidsabiedrību "Estonian Air".

Jau ziņots, ka lidsabiedrība "Nordic Aviation Group", kas strādā ar zīmolu "Nordica", 2020.gadā cietusi 10,5 miljonu eiro zaudējumus, kas bijuši trīsreiz lielāki nekā 2019.gadā. Aviokompānijas apgrozījums šajā laika posmā sarucis par 42% līdz 61 miljonam eiro.

Jau ziņots, ka Igaunijas Ekonomikas un infrastruktūras ministrija gatavojas veidot jaunu aviācijas koncernu, apvienojot valsts kompānijas "Nordic Aviation Group"", "Regional Jet" un "Transpordi Varahaldus" un ilglaicīgā perspektīvā paredzot iespēju šo topošo uzņēmumu grupu privatizēt. 

"Regional Jet" ir "Nordic Aviation Group" meitasuznēmums. Transpordi Varahaldus" ir aktīvu pārvaldības uzņēmums, kas sniedz "Nordica" un "Regional Jet" lidmašīnu līzinga pakalpojumus un gādā par lidmašīnu nodrošināšanu ar rezerves daļām.