Autotransporta direkcija (ATD), izskatot pārvadātāju sūdzības, drīkst pieņemt lēmumu pagarināt sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā.

Tā kārtējā sēdē 4. oktobrī nolēma Sabiedriskā transporta padome. «Autotransporta direkcijas iepirkumu komisija sanāks un sēdē izskatīs visus dokumentus un sūdzības. Tiks izvērtēti sūdzību argumenti un jautājumi. Atbilstoši tiem komisija pieņems lēmumu. Tas būs skaidrs 7. oktobrī,» Dienas Biznesam sacīja Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Otrā atlikšana

Iepirkumam par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā, kas paredz pārvadātāju noteikšanu visā Latvijā līdz 2030. gadam, draud vismaz otrreizēja atlikšana, jo Iepirkumu uzraudzības birojā par šo konkursu iesniegtas vairākas sūdzības. Sākotnēji iepirkuma pieteikumus ATD bija paredzēts atvērt 10. septembrī, bet neilgi pirms piedāvājumu atvēršanas termiņa beigām tika izdarīti grozījumi un ATD izziņoja iepirkuma pagarinājumu līdz 10. oktobrim.

Šobrīd pēc iesniegtajām sūdzībām izveidojusies duāla situācija, jo piedāvājumu atvēršana noteikta nākamajā ceturtdienā, bet Iepirkumu uzraudzības biroja lēmums vēl nav zināms. Līdz ar to nav skaidrības, vai iepirkums tiks apturēts vai nē. Tajā pašā laikā piedāvājumi tiek iesniegti pēc esošajiem noteikumiem, kuriem paralēli arī izteiktas sūdzības ar tiem. Situācijas duālā daba izpaužas apstāklī, ka konkursantiem var nākt gaismā konkurences apjoms katrā no iepirkuma lotēm, ja 10. oktobrī piedāvājumi tiks nolikti kaut vai uz galda.

«Nav runa par to, ka kādam tiktu izpausts piedāvājumu saturs. Konkursantiem pietiek uzzināt, kāda ir praktiskā interese lotē, un jau daudz kas top skaidrs,» uz risku norādīja Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Ivo Ošenieks.

ATD pārstāve Zane Plone DB norādīja, ka informācija par iepirkumu tiek izskatīta Iepirkumu uzraudzības birojā un par jebkādu tās atklāšanu atbild IUB, tādēļ direkcijā nekāda informācijas noplūde, pat par konkursantu skaitu lotēs, nav iespējama, jo tādas ATD rīcībā nav.  


Visu rakstu lasiet 7. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.