Starptautisko autobusu operators "Lux Express" 22. maijā atsāks veikt regulārus reisus maršrutos Tallina-Rīga, Viļņa-Rīga un Tallina-Viļņa.

"Pašlaik atjaunojam tikai trīs no vienpadsmit starptautiskajiem maršrutiem, ko iepriekš nodrošinājām, un ar mazāk nekā pusi no iepriekš veiktā reisu skaita. 

Jāpiebilst, ka regulāru starpvalstu braucienu atjaunošana ir mazs, bet svarīgs solis, lai pamazām atgrieztos iepriekšējā ritmā. Ceram, ka pēc iespējas ātrāk sasniegsim iepriekšējo reisu skaitu, tomēr paredzam, ka tam ir nepieciešami vismaz 18 mēneši," stāsta "Lux Express" starptautisko reisu biznesa attīstības vadītājs Raits Remmels.

"Lux Express" veiks sekojošus starptautiskos reisus no 22. maija:

Tallina-Rīga 7:00 (Lux Lounge); 10:00 (Lux Express); 12:30 (Lux Lounge); 18:00 (Lux Lounge)

Rīga-Tallina 7:00 (Lux Lounge); 12:30 (Lux Lounge); 15:00 (Lux Express); 18:00 (Lux Lounge)

Viļņa-Rīga 6:45 (Lux Lounge); 10:00 (Lux Express); 12:00 (Lux Lounge); 17:30 (Lux Lounge)

Rīga-Viļņa 7:00 (Lux Lounge); 12:00 (Lux Lounge); 15:00 (Lux Express); 17:30 (Lux Lounge)

Tallina–Viļņa 22:30 (Lux Express)

Viļņa–Tallina 22:30 (Lux Express)

Tāpat "Lux Express" ir ieviesis četrus papildinājumus, lai paaugstinātu pasažieru drošību brauciena laikā: blakus autobusa priekšējām un vidējām durvīm ir izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi. Pasažieri var izvēlēties jaunu sēdvietas veidu – sēdvietu pāri. Tas nozīmē, ka, piemaksājot papildus pusi no biļetes cenas, pasažieris varēs saņemt divas blakus esošās sēdvietas, lai palielinātu privātumu brauciena laikā. Pēc katra brauciena visos "Lux Express" autobusos tiek veikta mitrā tīrīšana. Turklāt visos autobusos pieejamas sejas aizsargmaskas, kuras pasažieri varēs vajadzības gadījumā saņemt pie autobusa vadītāja.

Svarīga prasība, kas jāņem vērā visiem pasažieriem starptautiskajos reisos Baltijā – izmantojot autobusus Latvijā un Lietuvā, ir obligāti jāvelk sejas ar maska vai cits mutes un deguna aizsegs, piemēram, šalle. Ceļojot Igaunijā, sejas aizsegs nav obligāts, bet ir ieteicams. Par visām citām drošības prasībām parūpēsies "Lux Express". Lai mazinātu saskarsmi starp cilvēkiem, līdz turpmākam paziņojumam autobusos nepiedāvās karstos dzērienus, spilvenus, segas, austiņas, ūdeni un uzkodas.

"Mums ir liela autobusu rezerve, tāpēc, ja redzēsim, ka pieaug pieprasījums, praktiski uzreiz varam pievienot jaunus reisus. Tā kā šobrīd nav ieteicams ceļot ārpus Baltijas, ceram, ka šovasar visi dosies izzināt kaimiņvalstis," papildina R. Remmels.

"Lux Express" savus pakalpojumus sniedz Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Somijā, Baltkrievijā un Krievijā.