Lai gan Baltijas iedzīvotājiem no 15. maija ir atļauts brīvi šķērsot robežas, joprojām nav skaidrības par iespējām atjaunot starptautisko pasažieru pārvadājumu darbību.

"Šī iemelsa dēļ mēs 15. maijā reisus vēl atsākt nevaram, gaidām Latvijas valdības lēmumus. Sekojam līdzi jaunākajai informācijai, gatavojamies un organizējam savu darbu tā, lai varam operatīvi atsākt reisus tiklīdz ierobežojumi tiešām tiks atcelti no visu Baltijas valstu puses," norāda Janno Ritsbergs, "Lux Express" izpilddirektors.

Pēc Baltijas valstu premjerministru paziņojuma par robežu atvēršanu interese ir parādījusies, tomēr kopējais apjoms esot neliels. Šobrīd pieprasījums šķietami vairāk ir no individuāliem ceļotājiem. J. Ritsbergs spriež, ka uzņēmumi pirms darba braucienu organizēšanas gaida galīgu lēmumu no valdības par organizēto pasažieru pārvadājumu atsākšanu.

Sākotnēji starptautiskos pārvadājumus "Lux Express" plāno atsākt ar četriem reisiem dienā maršrutā Rīga-Tallina un Rīga-Viļņa un vienu maršrutā Tallina-Viļņa. Tas ir ievērojami mazāk, salīdzinot ar laiku pirms ierobežojumu ieviešanas, kad no Rīgas katru dienu kopā tika veikti 32 reisi. "Prognozēt reisu skaitu garākam periodam ir grūti. Skatīsimies, kāds ir pieprasījums. Iepriekš būtisku pienesumu, it īpaši vasaras sezonā, nodrošināja ārvalstu tūristi. Šogad sezona būs vāja un atkarīga tikai no reģionālajiem ceļotājiem. Tāpat spēkā paliek robežas šķērsošanas aizliegums ar Krieviju un Baltkrieviju, tādēļ nevaram darboties maršrutos Rīga-Sanktpēterburga un Rīga-Minska," stāsta J. Ritsbergs.

Atsākot reisus "Lux Express" biļešu cenas plānots saglabāt iepriekšējā līmenī. Kompānijas piedāvātās cenas jau iepriekš bijušas dinamiskas, pielāgojot tās atbilstoši pieprasījumam. Arī nākotnē plānots turpināt tā rīkoties. Papildus plānots ieviest jaunu sēdvietas veidu - sēdvietu pāri. Tas nozīmē, ka, papildus piemaksājot pusi no biļetes cenas, pasažieris varēs saņemt divas blakus esošas sēdvietas, lai brauciena laikā palielinātu privātumu. 

"Lux Express" turpinās nodrošināt roku dezinfekcijas līdzekļus katrā autobusā, kā arī pie vadītāja nepieciešamības gadījumā būs iespējams saņemt sejas aizsargmasku.  

Vaicāts par to, kā uzņēmumam klājas ārkārtējās situācijas laikā, J. Ritsbergs norāda, ka visi Lux Express starptautiskie pārvadājumi divus mēnešus ir bijuši slēgti un šis periods uzņēmumam ir sarežģīts un izaicinošs. "Dīkstāves laikā starptautiskajam biznesam ir radušies milzīgi zaudējumi, kuru segšanai būs nepieciešami gadi. Šobrīd veicam "Lux Express" grupas restrukturizāciju, un ceram, ka darbību varēsim atjaunot un atsāksies izaugsme," viņš teic.