Lai uzlabotu satiksmes plūsmu un drošību, izbūvēts Mūkusalas un Dēļu ielu krustojums, aprīkojot to ar modernām satiksmes detekcijas un vadības iekārtām, informē SIA Mūkusalas Biznesa Centrs valdes priekšsēdētāja Iveta Bahmane.

Tādējādi tiks nodrošināta adaptīva transporta un gājēju plūsma, vadoties pēc satiksmes intensitātes dažādos diennakts laikos.

Krustojuma kapacitāti bija nepieciešams palielināt, jo ik dienu Dēļu ielā, kur atrodas Mūkusalas Biznesa Centrs, iegriežas vairāk nekā 1000 automašīnas, un līdzšinējais satiksmes organizācijas risinājums nebija piemērots tik lielai transporta līdzekļu plūsmai. Līdz ar jaunā krustojuma izbūvi palielināta uz un no Dēļu ielas izbraucošo transporta līdzekļu plūsma, nekavējot esošo satiksmi pa Mūkusalas ielu.

Krustojumā iebūvēts taktilais bruģis, lai informētu neredzīgos cilvēkus par gājēju pārejas sākumu un beigām. Izbūvēta jauna lietus un kanalizācijas sistēma.

Krustojuma un infrastruktūras izbūvi veica būvniecības kompānijas AS «A.C.B.», «SIA Pro Dev» un SIA «Akva Būve», un izmaksas 800 000 eiro apmērā sedza SIA «Mūkusalas Biznesa Centrs».

«Izbūvētais krustojums būtiski sakārtos satiksmi uz Mūkusalas ielas, kā arī uzlabos mūsu centra iemītnieku ikdienu. Tā būvniecības gaitā tika nomainītas apakšzemes komunikācijas Dēļu ielā un Mūkusalas ielā, izbūvējot jaunu lietus ūdens kanalizācijas savākšanas sistēmu, kā arī līdz septembra beigām tiks izbūvēts jauns rotācijas aplis Dēļu ielā. Ceram, ka no rītiem mazināsies sastrēgumi pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas, jo automašīnas nebrauks līdz Akmens tiltam, lai apgrieztos braukšanai pretējā virzienā atpakaļ pa Mūkusalas ielu un pēc tam iegrieztos Dēļu ielā. Savukārt sakoptā apkārtne un labiekārtotā gājēju pāreja pār Mūkusalas ielu ļaus iedzīvotājiem pilnvērtīgāk izbaudīt Daugavas promenādi, kas kļuvusi par populāru pastaigu vietu. Pateicoties krustojumā uzstādītajām viedierīcēm, paredzama daudz raitāka satiksmes plūsma, kā arī samazināsies transportlīdzekļu gaidīšanas laiks pie krustojumiem,» teic I.Bahmane.

Mūkusalas Biznesa Centrs ar 8 biroju ēkām ir viens no lielākajiem biznesa centriem Rīgā. Tuvāko gadu laikā to papildinās atjaunota un A klases birojiem pielāgota leģendārā Carl Zeiss Optisko iekārtu rūpnīcas ēka, kas bija pirmā dzelzsbetona ēka Rīgā. Līdz ar Zeiss biroju ēku teritorijā tiks uzbūvēta arī daudzstāvu autostāvvieta 380 automašīnām, lai atbrīvotu vairāk vietas publiskajai telpai un radītu vairāk zaļu parku, soliņu un kopābūšanas vietu.