AS «Pasažieru vilciens» un Čehijas uzņēmuma «Škoda Vagonka» ("Škoda") pārstāvji, šodien tiekoties, vienojušies par atsevišķu elektrovilcienu ražošanas etapu saskaņošanas un informācijas apmaiņas kārtību, kā arī definēja projekta darba grupas sastāvu, informē «Pasažieru vilciena» pārstāve Agnese Līcīte.

Šodien «Pasažieru vilciens» pirmo reizi pēc līguma par elektrovilcienu piegādi noslēgšanas un stāšanās spēkā tikās ar «Škoda» pārstāvjiem, lai pārrunātu būtiskākos organizatoriskos un savstarpējās sadarbības jautājumus elektrovilcienu ražošanas procesā. Tikšanās laikā «Pasažieru vilciena» un «Škoda» pārstāvji vienojās par atsevišķu vilcienu ražošanas etapu saskaņošanas un informācijas apmaiņas kārtību, definēja projekta darba grupu sastāvu.

Eksperti pārrunāja svarīgākos tehniskās terminoloģijas lietošanas aspektus un komunikācijas formātus, lai savstarpējā saziņa vilcienu ražošanas laikā būtu efektīva. Tika apspriesti arī vilcienu ārējā izskata un interjera risinājumi. "Tuvāko gadu laikā notiks regulāras dažāda līmeņa ekspertu darba tikšanās elektrovilcienu piegādes projekta ietvaros.

Vilcienu ražošana ir komplekss process, kurā aktīvi iesaistīsies mūsu uzņēmuma speciālisti un tehniskie darbinieki, kuriem pēc vilcienu saņemšanas būs jāveic šo vilcienu ekspluatācija, uzturēšana un apkope. Mums kā pasūtītājam ir būtiski kontrolēt un sekot līdzi katram ražošanas etapam, jo vilcieniem, ar kuriem jau pēc trīs gadiem vedīsim Latvijas pasažierus, jābūt gan tehniski kvalitatīvi uzbūvētiem, gan arī ērtiem un vizuāli pievilcīgiem," teica «Pasažieru vilciens» valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

Vizītes laikā Latvijā «Škoda» pārstāvji iecerējuši apmeklēt arī Latvijas atbildīgās iestādes, kuras veiks jauno vilcienu sertifikāciju, testēšanu un nodošanu ekspluatācijā. Nākamajā nedēļā ir paredzēta otrā vilcienu piegādes projekta darba tikšanās, kad uz «Škoda» ražotni Čehijas pilsētā Ostravā vizītē dosies «Pasažieru vilciena» pārstāvji.

Tiek plānots, ka Latvijas puse apmeklēs vilcienu ražotni un servisa centrus, kā arī klātienē iepazīsies ar «Škoda» ražotajiem vilcieniem. Jau ziņots, ka «Pasažieru vilciens» jūlijā parakstīja līgumu ar Čehijas vilcienu ražotāji «Škoda Vagonka» par jaunu elektrovilcienu iegādi. Līguma summa ir 241,889 miljoni eiro, taču kopējās jauno elektrovilcienu projekta, kas ietver arī vilcienu remonta centra izbūvi, izmaksas plānotas 255,889 miljoni eiro.

Valdības 16.jūlijā atbalstītās valsts budžeta ilgtermiņa saistības paredz, ka valsts budžeta finansējums jauno elektrovilcienu projektam 2019.gadā ir 36,632 miljoni eiro, 2020.gadā - 4,5 miljoni eiro, 2021.gadā - 15,053 miljoni eiro, 2022.gadā - 125,923 miljoni eiro, 2023.gadā - 44,268 miljoni eiro un 2024.gadā - 29,512 miljoni eiro. "Pasažieru vilciens» ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no «Latvijas dzelzceļa» veiktajām funkcijām. Iepriekš «Pasažieru vilciens» 100% bija «Latvijas dzelzceļa» meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.