Norvēģijas kuģniecība «Ugland» paziņojusi, ka tās beramkravu kuģa «Bonita» deviņus apkalpes locekļus nolaupījuši pirāti, kamēr kuģis bija noenkurots Beninas dienvidu piekrastē.

Grimstadā bāzētā kompānija paziņoja, ka sestdienas rītā pirāti netālu no Kotonu uzkāpa uz kuģa klāja.

«Deviņi apkalpes locekļi tika aizvesti no kuģa, kamēr tas gaidīja piestātni, lai izkrautu ienākošo kravu - ģipsi,» teikts kompānijas paziņojumā.

Arī Kotonu ostas pārvalde ir apstiprinājusi deviņu jūrnieku nolaupīšanu.

«Kotonu autonomajai ostai ar nožēlu jāinformē, ka sestdienas, 2019.gada 2.novembra, rītā ostas teritorijā notika pirātisma darbības,» paziņoja ostas pārvalde, apliecinot, ka nolaupīts «Bonita» kapteinis un astoņi apkalpes locekļi.

«Ugland» norādīja, ka «situācija tiek risināta atbilstoši ārkārtas situācijas plāniem» un par notikušo ir informētas atbildīgās institūcijas un apkalpes locekļu tuvinieki.

Laikraksts «Dagens Naeringsliv», atsaucoties uz kompānijas pārstāvju teikto, vēstīja, ka visi nolaupītie ir Filipīnu pilsoņi.

Lai gan janvārī-septembrī salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem deviņiem mēnešiem jūras pirātisma un bruņotu laupīšanu skaits ir samazinājies, Gvinejas līcī joprojām ir augsti riski, liecina Starptautiskā Jūrniecības biroja (IMB) apkopotā informācija.

IMB ziņojumā par pirātismu pasaules jūrās trešajā ceturksnī teikts, ka šajā reģionā notikuši 86% no visām ķīlnieku sagrābšanām un gandrīz 82% no visām nolaupīšanām.