Uzņēmums «Kong Mobility» kļuvis par Rīgas domes grantu programmas «Atspēriens» finālistu un, sākot ar nākamā gada aprīli, piedāvās pa pilsētu pārvietoties ar elektriskiem mopēdiem. Mērķis ir ieviest Latvijas un citu valstu pilsētās ekoloģiski tīru transportu, 

Šobrīd SIA «Ķong Mobility» piedāvā elektrisko skrejriteņu koplietošanas platformu, taču uzņēmuma līdzīpašnieks Sergejs Savrančuks biznesa portālam db.lv skaidro, ka plānos ietilpst 2020. gada sezonā sākt piedāvāt elektrisko mopēdu koplietošanas pakalpojumus, iespējams, kļūstot par pirmo šāda pakalpojuma sniedzēju Latvijā.

Pakalpojumu sniegšana pavasarī tiks vērtēta kā pilotprojekts, skaidro S.Savrančuks. «Sākumā pieejami būs 15 elektriskie mopēdi. Atkarībā no pieprasījuma vērtēsim, kā attīstīt šo projektu tālāk». Svarīgi būšot arī izvērtēt, vai šis pakalpojums nāk par labu pilsētai un iederēsies elektriskā transporta infrastruktūras attīstībā. Pilotprojekts sniegs iespēju arī testēt tehnoloģiju integrāciju un nepieciešamības gadījumā pilnveidot tās. 

Pirmo 15 elektrisko mopēdu iegādei tiks izmantots Rīgas domes grantu programmā «Atspēriens» gūtais līdzfinansējums 25 tūkstošu apmērā, kā arī uzņēmuma pamata investīcijas projekta izveidei 25 tūkstošu apmērā.

Uzņēmējs S.Savrančuks skaidro, ka plānos ir arī koplietošanas elektroautomobiļu nomas pakalpojumu sniegšana, taču, lai attīstītu šo projektu, vēl tiek risināti jautājumi par nepieciešamās infrastruktūras izveidi pilsētvidē. «Nepieciešamas plaši pieejamas uzlādes stacijas. Protams, arī jautājums par auto novietošanu ir aktuāls. Nevēlamies, ka koplietošanas auto traucētu pilsētas iedzīvotāju ērtībām.»

Konkurenci elektrisko transportlīdzekļu nomas pakalpojumu jomā uzņēmējs Latvijā raksturo kā veselīgu: «Neesam vēl ne tuvu tam, kāda situācija tagad ir ASV un Rietumvācijā. Uzņēmumi mūsu tirgū darbojas ar atšķirīgām stratēģijām un laiks paradīs, kura nostrādās efektīvāk.»

Elektriskos mopēdus ir paredzēts izvietot vienuviet ar «Kong» elektriskajiem skūteriem, izvēloties populārākos un piemērotākos punktus.