Baltijas reģionā lielākais privātais investīciju fonds "INVL Baltic Sea Growth Fund" iegādājies vides apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmuma AS "Eco Baltia" kontrolpaketi, informē uzņēmumu pārstāvji.

"INVL Baltic Sea Growth Fund" iegādājies 52,81% uzņēmuma akciju, tādējādi kļūstot par "Eco Baltia" vairākuma akcionāru.

30,51% akciju aizvien paliks Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas īpašumā, savukārt SIA "Eco Baltia grupa" vadītājam aizvien piederēs 16,68% akciju (ar "Penvi Investment Ltd." starpniecību).

Divi "INVL Baltic Sea Growth Fund" partneri – Vītauts Plunksnis un Deimante Korsakaite (Deimantė Korsakaitė) kļūs par "Eco Baltia" padomes locekļiem kopā ar neatkarīgo padomes locekli un atkritumu pārstrādes eksperti Jurgitu Petrauskieni (Jurgita Petrauskienė). ERAB pārstāvis padomē būs Pīters Hjelts (Peter Hjelt), bet Māri Simanoviču pārstāvēs Gints Pucēns.

Fonda izpildpartnere Deimante Korsakaite norādīja: "Investīcijas stabilos, vadošos Baltijas uzņēmumos ar izteiktu turpmākas izaugsmes potenciālu ir viens no fonda investīciju darbības pamatvirzieniem. "Eco Baltia" ir Baltijas reģiona aprites ekonomikas priekšgalā un tātad pilnībā atbilst minētajiem kritērijiem. Ar šo darījumu savā investīciju portfelī mēs iekļausim jau trešo uzņēmumu. Tādējādi veicināsim gan atkritumu otrreizējo pārstrādi, gan ilgtspējīgāku dzīvesveidu apstākļos, kad rūpes par apkārtējo vidi kļūst aizvien nozīmīgākas".

ERAB Baltijas reģiona nodaļas vadītājs Īans Brauns (Ian Brown) uzsvēra: "Mēs ar lielāko prieku atbalstām Baltijas vadošo privātā kapitāla investīciju fondu un "Eco Baltia" izaugsmi, jo mūsu mērķis ir radīt reālu vērtību aprites ekonomikas modelī, kas gūst aizvien lielāku ievērību".

"Mēs plānojam ieguldīt ievērojamu kapitāla apjomu "Eco Baltia" pārstrādes kapacitātes stiprināšanā un nostiprināt uzņēmuma kā stabila tirgus līdera pozīcijas, kas sniedz augstas kvalitātes un ilgtspējīgus pārstrādes pakalpojumus. Nākotnē plānojam fokusēties uz pārtikas nozares pārstrādātās plastmasas (rPET) kapacitātes palielināšanu, kas dos nozīmīgu ieguldījumu vides uzlabošanā," saka "INVL Baltic Sea Growth Fund" partneris Vitauts Plunksnis.

"Esam gandarīti piesaistīt tik lielu Baltijas investoru kā "INVL Baltic Sea Growth Fund". Ņemot vērā kompānijas jauno virzienu, mēs ar nepacietību skatāmies uz jauno izaugsmes posmu, kas mums sniegs jaunas iespējas un atvērs jaunus pasaules tirgus. Šis virziens ir īpaši svarīgs atkritumu pārstrādes nozarei, tas ļaus mums sadarboties ar lielākajām starptautiskajām kompānijām un tālāk paplašināt "Eco Baltia" pasaulē," saka M. Simanovičs.

"Eco Baltia grupa", kuras mātes kompānija ir AS "Eco Baltia", ir lielākā vides apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei. "Eco Baltia grupas" uzņēmumi gadā pārstrādā aptuveni 50 500 polimēru iepakojumu, ražojot augstvērtīgas otrreizējās izejvielas, ko tālāk var izmantot jaunu produktu ražošanā.

2019. gadā sākta arī lietoto riepu pārstrāde. Ik gadu uzņēmums investē vairāk nekā 4 miljonus EUR pārstrādes tehnoloģijās un vairāk nekā 500 000 EUR atkritumu savākšanas infrastruktūras pilnveidošanā. Grupā ietilpstošie plastmasas pārstrādes uzņēmumi ir nozares līderi Baltijā un sasniedz 2% no kopējā Eiropas nozares tirgus. Grupā ietilpst vides apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumi "Latvijas Zaļais punkts", "Eco Baltia vide", "Eko Kurzeme", "Jumis", "PET Baltija", "Nordic Plast" un "Eco Teh Baltia".

"INVL Baltic Sea Growth Fund" ar kopējo portfeli 165 miljoni eiro ir lielākais privātā kapitāla investīciju fonds Baltijā, un tā pamata investors ir Eiropas Investīciju fonds ("EIF"). EIF ir apņēmies nodrošināt 30 miljonu eiro finansējumu, izmantojot atbalstu no Eiropas Stratēģisko investīciju fonda, kas ir Investīciju plāna Eiropai (jeb t.s. Junkera plāna) būtisks elements.

Finansējums tiks piešķirts arī no Baltijas Inovāciju fonda iniciatīvas, kas izstrādāta sadarbībā ar Lietuvas, Latvijas un Igaunijas valdībām. Tās mērķis ir palielināt kapitālieguldījumus mazajos un vidējos Baltijas uzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu.

Fonda mērķis ir izveidot daudzpusīgu ieguldījumu portfeli, vienā uzņēmumā ieguldot 10-30 miljonus eiro, lai iegādātos kontrolpaketi vai būtisku mazākuma līdzdalību dažādos uzņēmumos, kam piemīt liels izaugsmes potenciāls un kuri spēs pienācīgi konkurēt starptautiskā līmenī.