Arī Latvijas tirgū mazumtirdzniecībā laista jaunā "Colgate" zobu pasta "Smile for Good" - tā ir vegāna, kā arī izmanto otrreiz pārstrādājamu iepakojumu.

Pastas sastāvā ir 99,7% dabīgas sastāvdaļas. Ir pieejamas divas formulas - "Smile for Good" pamataizsardzībai un "Smile for Good" ar balinošu efektu. Tās sastāvā ir soda, kas pazīstama ar balināšanas īpašībām. Sastāvdaļu sarakstā nav SLS, TiO2 vai saharīna, un produktus ir sertificējusi Vegānu biedrība, Mežu uzraudzības padome (FSC) un EcoCert. 

LASI ARĪ: Colgate laiž tirgū pirmo pārstrādājamo zobu pastas tūbiņu 

Pētījumu centra SKDS veiktā aptauja liecina, ka gandrīz divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju nezina, ka zobu pastas tūbiņas nav pārstrādājamas. Lielākā daļa mūsdienu zobu pastas tūbiņu ir izgatavotas no plastmasas lamināta loksnēm, parasti tie ir dažādu plastmasu sakausējumi, kas iestiprināti plānā alumīnija kārtā. Materiālu sajaukums padara to neiespējamu pārstrādei, izmantojot standarta metodes. "Smile for Good" iepakojumā izmanto augsta blīvuma polietilēnu (HDPE) - plastmasu, ko jau izmanto dažādām pārstrādājamām plastmasas pudelēm.

Iepriekš pastāvējis uzskats, ka HDPE materiāls ir pārāk stingrs, lai izveidotu izspiežamu zobu pastas tūbiņu. Taču "Colgate" inženieri šo pieņēmumu ir apgāzuši, nākot klajā ar risinājumu, kā apvienot dažādu kategoriju un biezuma HDPE vienā lamināta tūbiņā. Revolucionārā pieeja vienlaicīgi panāk arī to, ka materiāls atbilst pārstrādes standartiem, aizsargā pašu produktu, iztur ātrgaitas ražošanas prasības un vienlaikus ir ērti lietojams.

Uzņēmums patērētājiem piedāvā arī kokogles bambusa zobu sukas un tagad, kopā ar "Smile for Good" zobu pastu, sper kārtējo soli tuvāk 2025.gada mērķa sasniegšanai - visiem iepakojumiem jābūt 100% pārstrādājamiem.

Dalās ar konkurentiem

Zobu pasta vien pasaulē ik gadu rada aptuveni 20 miljardus tūbiņu, tāpēc uzņēmums dalās ar savu inovatīvo tehnoloģiju arī ar konkurentiem. Tā ir daļa no apņemšanās pārveidot vienu no visplašāk izmantotajiem plastmasas iesaiņojuma veidiem, kuru līdz šim nebija iespējams pārstrādāt.