Lego atsakās no plastmasas maisiņiem

Vide
2020. gada 17. septembris 08:18

Rotaļlietu ražotājs "Lego" no 2021. gada sāks plastmasas iepakojumu aizstāt ar papīra maisiņiem, ziņo "BBC"."Lego" uz šādu soli pamudinājušas bērnu vēstules, kurās lūgts atteikties no vienreizējas lietošanas plastmasas maisiņiem.

Uzņēmums paziņojis, ka trīs gadu laikā ieguldīs līdz 400 miljoniem ASV dolāru, lai uzlabotu savu sniegumu ilgtspējības jomā.

Kā zināms, arī "Lego" klucīši ir ražoti no plastmasas, tāpēc uzņēmums šobrīd pēta alternatīvus materiālus.

"Mēs esam saņēmuši daudzas bērnu vēstules par vides jautājumiem, lūdzot atteikties no vienreiz lietojama plastmasas iepakojuma. Mēs jau kādu laiku esam pētījuši alternatīvas, un bērnu iniciatīva iedvesmoja mūs sākt veikt izmaiņas," sacījis "Lego" grupas vadītājs Nīls Kristiansens.

No nākamā gada rotaļlietu uzņēmums kā iepakojumu sāks ieviest pārstrādājamus papīra maisiņus, kurus sertificējusi Meža uzraudzības padome. Tā ir daļa no "Lego" mērķa padarīt visu iepakojumu ilgtspējīgu līdz 2025. gada beigām.

2015. gadā Dānijas uzņēmums izvirzīja mērķi līdz 2030. gadam panākt, ka tā produkti tiek ražoti no ilgtspējīgiem materiāliem. Šīs apņemšanās ietvaros tas paplašinās bioloģisko klucīšu izmantošanu, piemēram, tādu, kuros kā sastāvdaļu izmanto cukurniedri.

Šā mēneša sākumā "Lego" ziņoja, ka tā pārdošanas apjomi un peļņa šā gada pirmajā pusē ir palielinājušies. Ģimenes iegādājušās lielākus un sarežģītākus "Lego" komplektus, lai īsinātu laiku Covid-19 uzliesmojuma laikā.