Meža nozare pērn tieši uz tālākpārstrādes produktu rēķina spējusi kāpināt eksporta ienākumus par 125,3 milj. eiro un kopumā sasniegt kārtējo rekordu

To liecina Zemkopības ministrijas Meža resursu departamenta apkopojums pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem. Līdz ar koksnes izstrādājumu eksporta ienākumu pieaugumu pērn par 125,3 milj. eiro jeb 6% salīdzinājumā ar 2016. gadu palielinājies arī imports par 78,4 milj. eiro jeb 10,6% un sasniedza 818,4 milj. eiro. Tāpat kā agrāk importā vislielākais īpatsvars ir papīram, kartonam un tā izstrādājumiem, kas ir 281,3 milj. eiro jeb 34,4% no kopējā meža nozares importa apjoma. Tomēr neraugoties uz straujāku importa pieaugumu, pērn ir pieaudzis eksporta pārsvars pār importu. Proti, 2017. gadā tas sasniedzis rekordu – 1,4 miljardus eiro, salīdzinājumam 2016. gadā – 1,35 miljardus eiro. Lielākais meža nozares produkcijas noieta tirgus (380 milj. eiro) joprojām ir Lielbritānija, kaut arī kopējais eksporta apjoms uz šo valsti pērn salīdzinājumā ar 2016. gadu sarucis par 3,6%. Vēsturiski šī valsts ir bijusi un arī ir viens no lielākajiem koksnes izstrādājumu patērētājiem un loģiski, ka Latvijai tas ir nozīmīgs noieta tirgus, taču nebūt ne vienīgais.

«2,2 miljardi eiro ir kārtējais meža nozares eksporta ienākumu rekords, tomēr pats svarīgākais, ka šis eksporta ienākumu pieaugums noticis uz tālākapstrādes rēķina, turklāt kāpums noticis vienlaicīgi ar būvniecības atdzīvošanos vietējā tirgū, kas palielināja arī nozares produkcijas realizācijas apjomu Latvijas tirgū,» vērtē Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss. Viņš norāda, ka salīdzinoši lielu eksporta ienākumu pieaugumu pērn salīdzinājumā ar 2016. gadu demonstrē koka būvkonstrukcijas un rotaļlietas (+24,3%), kokskaidu plātnes (+23,3%), kā arī profilēti zāģmateriāli (+18,9%). 

Visu rakstu Eksports pāsniedz 2,2 miljardu eiro latiņu lasiet ceturtdienas, 22. februāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.