Lai mazinātu Covid-19 izplatību, Veselības ministrija (VM) rosinās valdībai ierobežot pasākumus un aktivitātes iekštelpās, tos paredzot tikai iedzīvotājiem ar Covid-19 sertifikātiem, intervijā Latvijas Radio sacīja veselības ministra padomnieks rīcībpolitikas jautājumos Kaspars Bērziņš.

Viņš norādīja, ka, ņemot vērā straujo Covid-19 izplatību un prognozes par turpmāko situācijas pasliktināšanos, nav nekāda pamata cerēt, ka situācija pati par sevi norims, tāpēc svarīgi ļoti īsā laikā pieņemt drošības pasākumus.

VM piedāvājums par drošības pasākumiem vērsts, lai neļautu slimībai izplatīties starp nevakcinētiem cilvēkiem. Tāpēc VM piedāvās valdībai lemt par jauniem ierobežojumiem Covid-19 izplatībai. Šogad neesot plānots atkārtot pērn īstenoto praksi ar pakāpeniskiem, lēniem ierobežojumiem, jo efekts no šādas stratēģijas bijis nepietiekams.

VM rosinās noteikt, ka no oktobra sākuma iekštelpās visi pasākumi, pakalpojumi un aktivitātes, kas nav pirmās nepieciešamības, notiktu tikai iedzīvotājiem ar Covid-19 sertifikātiem, proti, Covid-19 pārslimojušajiem, vakcinētajiem un ar negatīvu testu. Tas attiektos arī uz darbu klātienē un lielveikalu apmeklējumu. 

Kā ziņots, valdība šodien konceptuāli lems par drošības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai.