Tuvojoties vasarai, pieaug pieprasījums pēc pasākumu organizatoru civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness. 

Kā novērojuši apdrošinātāji, pēdējā laikā pieaug personu pieprasīto atlīdzību skaits.

Plašs segums Saskaņā ar Latvijas normatīvo regulējumu, publiska pasākuma organizatoram ir obligāti jāapdrošina sava civiltiesiskā atbildība, kas paredz zaudējumu atlīdzināšanu pasākuma apmeklētājiem, skaidro Gjensidige Latvija civiltiesiskās apdrošināšanas produktu vadītāja Madara Leimane. Tomēr šim apdrošināšanas veidam ir izteikti sezonāls raksturs, jo ievērojami lielāks skaits pasākumu tiek organizēts vasaras periodā un gadskārtu svētku laikā, skaidro ERGO Riska parakstīšanas departamenta direktors Ritvars Heniņš. 

Pēdējo gadu laikā novērojama tendence, ka apjomi šajā apdrošināšanas veidā pieaug. Tā, ERGO pieprasījums pēc šī apdrošināšanas veida pērn pieaudzis par 10%, taču, pēc R. Heniņa teiktā, pērn pieprasījumu lielā mērā ietekmēja Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku norise, kad to ietvaros tika organizēts salīdzinoši liels skaits dažādu pasākumu.

Ņemot vērā, ka gan mazāku, gan masu pasākumu organizēšana iekļauj ne tikai daudzveidīga tehniskā aprīkojuma izmantošanu, bet arī cilvēkfaktoru, pasākumu organizatori šos iespējamos un nereti neprognozējamos riskus novērtē un atbilstoši apdrošina savu civiltiesisko atbildību, saka V. Antropova. Pieprasījums pēc pasākuma organizatoru apdrošināšanas 2018. gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, AAS Balta pieaudzis par 113%. Tāpat pieaudzis arī Balta izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību skaits – pērn pasākuma organizatoru pieteikto atlīdzību skaits pieauga četras reizes.

Visu rakstu lasiet 21. marta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!