Lai arī uz septembra beigām nedzīvības apdrošinātāju darbības rādītāji ir uzlabojušies, salīdzinot ar gada sākumu, tomēr tie ir vairākas reizes sliktāki nekā 2010. gadā.

Nedzīvības apdrošināšanas tirgus šogad deviņos mēnešos kopumā strādājis ar 2,06 miljonu latu peļņu iepretim 12,19 miljou latu peļņai šajā laika periodā pirms gada, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotā informācija. Vēl šā gada pirmajā ceturksnī apdrošinātāji cieta 2,07 miljonu latu zaudējumus, kuru apjoms pusgadā bija sarucis līdz 494 tūkstošiem latu.

Dati liecina, ka nedzīvības apdrošināšanas kompānijas deviņos mēnešos kopumā bruto prēmijās parakstījušas 159,1 miljonu latu, kas ir par 35% vairāk nekā pērn šajā laika periodā, bet izmaksāto atlīdzību apjoms pieaudzis par 20,2% un sasniedza 88,9 miljonus latu. Apdrošināšanas sabiedrību maksātspējas izpildes rādītājs, kas raksturo apdrošināšanas sabiedrības rīcībā esošo līdzekļu pietiekamību tās minimālās maksātspējas nodrošināšanai, nedzīvības apdrošināšnas sabiedrībām bija 198,4% (robežās no 102,5% līdz 278,8%).

Savukārt, pieaugot ieguldījumu darbības izdevumiem, ieguldījumu atdeve apdrošināšanas sabiedrībām 2011. gada trīs ceturkšņos saruka, un ieguldījumu atdeve nedzīvības apdrošināšanas sabiedrībām bija 2,8% iepretim 5% pērn deviņos mēnešos.

FKTK secinājusi, ka straujais bruto prēmiju apjoma pieaugums, piemēram, sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku obligātajai civiltiesiskās atbildības apdrošināšanai jeb OCTA (pieaugot apdrošināto transportlīdzekļu skaitam, prēmiju apmērs gandrīz dubultojoties) nav ietekmējis parakstīto bruto prēmiju struktūru un būtiskas izmaiņas tajā nav notikušas – joprojām lielākais īpatsvars bija OCTA – 33%, sauszemes transporta apdrošināšana veidoja 19,4%, īpašuma apdrošināšana – 16,6%, bet veselības apdrošināšana – 9,2%. Apdrošināšanas sabiedrību kopējie ieguldījumi 2011. gada septembra beigās sasniedza 302 miljonus latu, tostarp lielākie ieguldījumi bija parāda vērtspapīros un citos vērtspapīros ar fiksētu ienākumu (157 milj. Ls jeb 52%), termiņnoguldījumos kredītiestādēs (66,3 milj. Ls), kā arī akcijās un citos vērtspapīros ar nefiksētu ienākumu (21,8 milj. Ls).