Bankas samazina klātbūtni reģionos

Finanses
2019. gada 12. jūnijs 06:15

Samazinot klātbūtni reģionos, lielākajā daļā atlikušo banku filiāļu vairs nav iespējami darījumi ar skaidru naudu; sarūk arī bankomātu skaits.

Reģionu iedzīvotājiem nākas mērot desmitiem kilometru līdz tuvākajai vietai, lai saņemtu bankas pakalpojumus. Nākotnē, visticamāk, šī tendence turpināsies un vien dažās lielajās pilsētās varēs atrast bankas konsultāciju centru. 

Klātbūtne mazāka

Pie skaidras naudas tikt kļūst aizvien grūtāk – sarūk gan bankomātu skaits, gan to vietu skaits, kurās var piekļūt skaidrai naudai. Šā gada pirmā ceturkšņa beigās Latvijā bija izvietoti 964 bankomāti, no kuriem 367 bija arī naudas iemaksas funkcija. Kā liecina Finanšu nozares asociācijas dati, kopējais bankomātu skaits turpina sarukt, jo pirms gada tie bija 1008. Tāpat strauji sarucis arī tirdzniecības vietu skaits, kurās iespējams izņemt skaidru naudu, – šā gada sākumā tās bija 750, salīdzinot ar 1408 vietām 2017.gada 4.ceturksnī. Tāpat banku pārstāvji atzīst, ka daļa reģionu filiāļu atteikušās no skaidras darījumiem vispār. Turklāt samazinās arī banku filiāļu skaits. Runājot par filiālēm reģionos, banku pārstāvji lēš, ka tās, visdrīzāk, pavisam neizzudīs, taču atradīsies vien lielākajos centros un tiks transformētas, piedāvājot konsultācijas par dažādiem banku pakalpojumiem. Lielākoties ikdienas pakalpojumiem tiek veidoti t.s. čati, sarakstes iespējas, videokonferences un līdzīgas iespējas. 

Stratēģijas maiņa 

«Swedbank nākotnes mērķis ietver gan filiāļu klātbūtni katrā reģionālas nozīmes pilsētā, gan arī iespēju izņemt skaidru naudu visos Latvijas novados – vai nu no bankomātiem, vai arī izmantojot naudas izmaksas iespēju pie tirgotājiem,» stāsta bankas pārstāvis Jānis Krops, kurš gan piebilst, ka patērētāju paradumi mainās, tostarp bankomātu lietošanā, tāpēc banka katru gadu pārplāno to tīklu, papildinot ar bankomātiem, kur novērojams lielākais pieprasījums. Reģionālās filiāles AS Swedbank izvietotas visās nozīmīgajās pilsētās. SEB bankas pakalpojumi šobrīd tiek nodrošināti 17 filiālēs visā Latvijā, stāsta SEB bankas privātpersonu segmenta komunikācijas vadītāja Elīna Neimane. No tām ārpus Rīgas skaidras naudas darījumi ir pieejami sešās vietās, pārsvarā lielajās pilsētās – Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Rēzeknē, Talsos un Valmierā. Taču, tā kā visbiežāk skaidras naudas darījumi ir naudas iemaksa vai izmaksa, SEB bankas tīklā šobrīd ir pieejami 123 naudas izmaksu bankomāti un 86 naudas iemaksu un izmaksu bankomāti.


Visu rakstu lasiet 12. jūnija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.