«Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmums bija ļoti pēkšņs un nepatīkams,» šodien izplatītā paziņojumā norāda AS PNB Banka valdes locekle Anna Verbicka. 

AS PNB Banka 2019.gada 15.augustā plkst. 20:00 saņēma FKTK padomes lēmumu noteikt AS PNB Banka aizliegumu sniegt finanšu pakalpojumus, sākot ar 2019.gada 15.augusta plkst. 21:00.

«Kopā ar jaunajiem PNB Bankas akcionāru pārstāvjiem strādājām pie būtiskām izmaiņām bankas darbības stratēģijā, kas ietvertu vēl plašāku produktu un pakalpojumu klāstu klientiem un mūsdienīgus banku tehnoloģiskos risinājumus. Tāpat PNB Bankas jaunais attīstības plāns paredzēja kapitāla palielināšanu, ko nodrošinātu jaunie akcionāri,» informē Anna Verbicka.

«Viss iesāktais darbs, kura mērķis bija vēl drošāka, stabilāka un ērtāka PNB Bankas klientu finanšu ikdiena, tiek apstādināts. Šī lēmuma rezultāta sekas vistiešāk izjutīs mūsu 100 000 klientu, kuriem uz laiku nebūs iespējas piekļūt saviem naudas līdzekļiem bankā, kā arī vairāk nekā 500 PNB Bankas darbinieku, kuri ikdienā nodrošināja nepārtrauktu darbu, lai klienti varētu saņemt sev nepieciešamos finanšu pakalpojumus 42 filiālēs visā Latvijā,» norāda bankas pārstāve.

PNB Banka nepiekrītot šim lēmumam, jo «esam darbojušies atbilstoši regulējošām prasībām, lai banka varētu veikt savu ikdienas darbu un nodrošināt klientus ar finanšu pakalpojumiem». «Mums ir svarīgi mūsu klienti. Tāpēc no savas puses darīsim visu, lai vistuvākajā laikā klienti - atbilstoši likumam - saņemtu garantēto atlīdzību,» viņa pauž.

«PNB Bankas licence nav anulēta, šobrīd FKTK ir noteikusi aizliegumu sniegt finanšu pakalpojumus. PNB Bankas valde un visi bankas darbinieki turpina savu darbu. Notiek aktīva sadarbība ar FKTK,» uzsver A. Verbicka.

Viņa arī atgādina, ka 2019.gada 28.jūnijā ASV un Eiropas investoru grupa nolēma pievienoties AS PNB Banka akcionāru sastāvam, iegādājoties bankas akciju kontrolpaketi. Šāds lēmums tika pieņemts, izvērtējot Latvijas banku ekonomisko potenciālu. Pēc jauno akcionāru pārstāvju minētā, jaunie īpašnieki nav ieinteresēti turpināt esošās AS PNB Banka tiesvedības ar Latvijas valsti, FKTK un Eiropas Centrālo banku.