Par banku, kas veiks Noguldījumu garantiju fonda izmaksas AS PNB Banka klientiem, izvēlēta AS Citadele banka, preses konferencē informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pārstāvji.

99,2% klientu nezaudēs neko, jo līdzekļu apmērs nepārsniedz 100 tūkstošus eiro. Pašlaik FKTK strādā pie mehānisma, kā veikt garantēto atlīdzību izmaksu, ir izstrādāta shēma, lai precizētu tehniskos jautājumus, lai uzsāktu izmaksas. Atbilstoši likumam izmaksas jāsāk ne vēlāk kā 8 darba dienu laikā, taču FKTK dara visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk sāktu izmaksas. 

Par izmaksu banku izvēlēta AS Citadele banka, jo tā piedāvājusi sistēmu, kā visātrāk un ērtāk veikt izmaksas. Tāpat FKTK domā arī par klientiem, kas saņem pensijas un pabalstus, izstrādā mehānismu ar VSAA un nodrošinās tiem klientiem, kam nav kontu citās bankās, lai var piekļūt šiem līdzekļiem. Tuvākajā laikā par to būs pieejama informācija.

FKTK informē, ka pašlaik nav jāiet uz nevienu no šīm bankām, jo šodien izmaksas netiks veiktas, taču sīkāka informācija par izmaksu kārtību tiks sniegta tuvāko dienu laikā.