Ceturtdien sākās AS PNB Banka garantēto noguldījumu izmaksas, un pie bankas filiālēm gan Rīgā, gan citās pilsētās novērojams liels klientu skaits.

Bankas klienti rindās stāvēja jau pirms bankas darba laika sākuma, un, kā norāda bankas pārstāvji, pēc filiāles atvēršanas klientu skaits turpināja pieaugt.

Vērojot klientu pieplūdumu PNB Bankas filiālēs šodien, kad ir uzsākts garantēto atlīdzību izmaksas process, ir skaidrs, ka visus klientus bankā šodien apkalpot nevarēs, portālam DB sacīja bankas komunikācijas vadītāja Vineta Vilistere-Lāce. Visi klienti PNB bankas filiālēs tiek apkalpoti rindas kārtībā pēc FKTK izstrādātās kārtības. 

Visās 20 PNB Bankas filiālēs šobrīd ir rindas, vislielākās Latgales reģionā. Daudzi klienti nav iepazinušies ar garantētās atlīdzības izmaksas kārtību, piemēram - jau ir atvēruši kontu bankā Citadele, kas nozīmē, ka šim klientam automātiski nauda tiks ieskaitīta kontā, un uz PNB Bankas filiāli nevajadzēja doties, viņa atzina.

PNB Bankas darbinieki, kuri nav iesaistīti tiešā klientu apkalpošanā, komunicē ar rindā esošajiem klientiem - noskaidro klienta statusu ( vai viņš ir VSAA maksājuma saņēmējs, vai viņš jau ir noformējis kontu bankā Citadele), informē par procesiem garantēto līdzekļu atlīdzības izmaksai, izskaidro, ka skaidru naudu PNB Bankas filiālēs neizsniedz – konta atlikuma pārskaitījumi  tiek veikti uz klientu norādīto kontu,  ka komunālos rēķinus PNB Bankas filiālēs šobrīd apmaksāt nevar, utt. Kā arī to, ka ka filiāles strādās arī rīt, sestdien un attiecīgi process turpināsies arī pēc tam. Nekādas sūdzības no klientiem nav saņemtas, kā arī novērotas.   

Ņemot vērā pieteikuma apstrādes laiku un cilvēku skaitu, kam primāri nepieciešams pārskaitīt VSAA maksājumus, paredzams, ka izmaksu process aizņems vismaz mēnesi.   

Viņa atgādina, ka  PNB Bankas filiālēs tiek apkalpoti tikai tie klienti,  kuri ir VSAA maksājumu (pabalstu/pensiju) saņēmēji bez konta bankā Citadele.    

Jau ziņots, ka no 22.augusta sācies garantēto atlīdzību izmaksu process AS «PNB Banka» klientiem. Lai optimizētu izmaksu procesu un sakārtotu klientu plūsmu, katrai AS «PNB Banka» klientu grupai izstrādāta kārtība, kā saņemt valsts garantēto atlīdzību.

Daļai klientu ne šodien, ne tuvākajās dienās nekur nav jādodas – atlīdzību viņi saņems automātiski. Arī pārējos klientus Citadeles pārstāvji aicina iespēju robežās plānot vizīti nākamajās dienās un nedēļās. Ņemot vērā pieteikuma apstrādes laiku un cilvēku skaitu, kam primāri nepieciešams pārskaitīt VSAA maksājumus, paredzams, ka izmaksu process aizņems vismaz mēnesi.