Pasaules Bankas prezidents Džims Jongs Kims pirmdien paziņoja, ka viņš 1.februārī atkāpsies no amata vairāk nekā trīs gadus pirms paredzētajām sava amata termiņa beigām.

Domājams, ka šis lēmums nodrošinās ASV prezidenta Donalda Trampa izšķirošu ietekmi uz šīs institūcijas nākamo vadību, lai gan Vašingtonas kontrole pār Pasaules Banku aizvien vairāk tiek kritizēta. Kimu Pasaules Bankas prezidenta amatam izvirzīja iepriekšējais ASV prezidents Baraks Obama.

«Bija liels gods kalpot par šīs ievērojamās institūcijas prezidentu, kura ir pilna ar aizrautīgiem cilvēkiem, kas ir uzticīgi misijai izbeigt galēju nabadzību mūsu dzīves laikā,» teikts 59 gadus vecā Kima paziņojumā.

Kims, kurš no 2012.gada vadīja Pasaules Banku, 2017.gadā tika pārvēlēts amatā uz otru piecu gadu termiņu. Banka paziņoja, ka pēc aiziešanas no tās viņš pievienosies kādam uzņēmumam, kas fokusējas uz investīcijām attīstības valstīs.

Kims arī atgriezīsies viņa dibinātās bezpeļņas organizācijas «Partners In Health» valdē.

Pēc Kima aiziešanas Pasaules Bankas prezidenta pienākumus pildīs tās izpilddirektore Kristalina Georgijeva, teikts bankas paziņojumā.

Pasaules Banka Kima vadībā izvirzīja mērķi izskaust galēju nabadzību līdz 2030.gadam un pastiprināja finansējumu šim mērķim.