PrivatBank atvērusi jaunu platformu «PrivatBank Open Banking», piedāvājot uzņēmumiem, kuri darbojas finanšu tehnoloģiju jomā un rada efektīvus un inovatīvus risinājumus, pēc pieprasījuma apmainīties ar klienta datiem starp banku un dažādiem digitālajiem servisiem, informē bankas pārstāvji.

2016. gadā stājās spēkā otrā maksājumu pakalpojumu direktīva (PSD2), kuras mērķis ir regulēt vienoto Eiropas tiešsaistes maksājumu tirgu. Direktīva nosaka prasības maksājumiem Eiropas Savienībā, Eiropas Ekonomiskajā zonā un pārrobežu pārvedumiem, tādējādi nodrošinot godīgu konkurenci starp finanšu organizācijām un saprotamākus nosacījumus pakalpojumu lietotājiem. Atvērto bankas datu (open banking) koncepcija tika izstrādāta uz PSD2 pamata ar nolūku nodrošināt caurskatāmāku bankas apkalpošanas sistēmu.

PrivatBank valdes loceklis Roberts Šoefs uzskata, ka atvērtie banku dati ir laba iespēja uzlabot banku pakalpojumu kvalitāti un klientu apkalpošanas līmeni. «Šādā veidā esošo klientu vajadzības kļūst saprotamākas. Aicinām uzņēmumus, kuri darbojas finanšu tehnoloģiju jomā, un citus interesantus reģistrēties un saņemt piekļuves datus mūsu platformas «smilšukastes» (sandbox) jeb izmēģināšanas videi.»

Šobrīd platformā ir pieejama tā sauktā «smilšukaste», kura ir paredzēta dažādiem testiem un eksperimentēšanai. 

«PrivatBank Open Banking» atbilst visām Eiropas Banku iestādes noteiktajām drošības prasībām (Regulatory technical standards), kuras paredz krāpniecības riska samazināšanu. Viens no drošības faktoriem ir obligātā divu faktoru autentifikācija un lietotāju datu pārraides kanālu drošības garantija.

Nākotnē PrivatBank spēs piedāvāt finanšu tehnoloģiju kompānijām un saviem klientiem jaudīgāku platformu, jo esošās platformas funkcionalitāte tiek pastāvīgi pilnveidota un papildināta ar jaunām iespējām, lietotnēm un pakalpojumiem.

PrivatBank Open Banking platformu ir izstrādājis Tieto, vadošais Ziemeļvalstu finanšu pakalpojumu nozares uzņēmums.