SEB bankas peļņa sarukusi

Bankas
2019. gada 12. jūlijs 09:24

Šā gada 6 mēnešos SEB banka piešķīrusi aizdevumus par kopējo summu 279 miljoni eiro, no kuriem 77 miljoni eiro izsniegti tieši privātpersonām mājokļu iegādei un remontam.

Kopējais kredītportfelis jūnija beigās bija 3 miljardi eiro, kas ir par 9% vairāk nekā 2018. gada pirmā pusgada beigās. Par 12% ir pieauguši privātpersonu noguldījumi SEB bankā, kā rezultātā kopējais noguldījumu apjoms bankā, noslēdzoties pusgadam, sasniedza 2,9 miljardus eiro, kas ir par 20% vairāk nekā šajā pašā periodā pirms gada.

«Pirmais pusgads ir bijis ar iespējām un izaicinājumiem bagāts. Runājot par iespējām, lai arī ekonomiskā izaugsme palēninās, pateicoties noturīgajam iekšzemes patēriņam, ekonomikas perspektīvas pirmajā pusgadā joprojām saglabājās pozitīvas. Iedzīvotāju pozitīvais noskaņojums un mājsaimniecību reālo ienākumu palielināšanās ir sekmējusi privātpersonu aktivitāti, kā rezultātā mūsu bankas no jauna piešķirtais finansējums privātpersonām mājokļu kreditēšanai pieaudzis par 21%,» komentē SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere. 

«Taču netrūka arī izaicinājumu. Valsts mērogā Latviju vērtēja starptautiskie eksperti, aktualizējot tēmas par caurspīdīgāku valsts pārvaldi, nodokļu un ekonomiskās vides sakārtošanu, kopīgo cīņu pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Ņemot vērā banku uzraudzību, šīs tēmas bija prioritāras arī bankas ikdienā, tanī skaitā, piedaloties Eiropas komisijas rīkotajā paneļdiskusijā par banku lomu ilgtspējīga finansējuma nodrošināšanā, kā arī tiekoties ar investoriem, valsts institūcijām, žurnālistiem un nevalstiskajām organizācijām,» saka I. Tetere. 

Lielākais izaicinājums bankā pirmajā pusgadā bija saistīts ar kodu karšu nomaiņu. 100 tūkstošiem klientu izdevies pāriet uz drošajiem autorizēšanās rīkiem un šobrīd vien 15 tūkstoši klienti izmanto kodu kartes kā autorizācijas līdzekli. Tāpat jāpiemin pikšķerēšanas jeb tā dēvētā «phishing» gadījumi, kas pēdējā laikā bija novēroti visā Baltijā, mēģinot no iedzīvotājiem izkrāpt naudu, viņa piebilst. 

SEB grupas Latvijā ieņēmumi 6 mēnešos sasnieguši 54,6 miljonus eiro, par 9% vairāk nekā 2018. gada pirmajā pusgadā. Izmaksas bija 24,3 miljoni eiro, kas ir par 2% vairāk nekā atbilstošā periodā 2018. gadā. 

Peļņa pirms uzkrājumiem sasniedza 30,3 miljonus eiro, par 16% vairāk nekā 2018. gada janvārī -jūnijā, bet laika posmā no 1. janvāra līdz 30. jūnijam izveidoti uzkrājumi 6,5 miljonu eiro apmērā, Rezultātā pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem 2019. gada 6 mēnešos sasniegusi 23,4 miljonus eiro, par 14% mazāk nekā 2018. gada attiecīgajā periodā. Kapitāls un rezerves 2019. gada 30. jūnijā bija 364,5 miljoni eiro, bet aktīvu apjoms, noslēdzoties 2019. gada jūnijam, bija 3,8 miljardi eiro, kas ir par 15% vairāk nekā 2018. gada jūnija beigās.