Cilvēku stresa līmenis ir mazinājies, un ļaudis cerīgāk un mierīgāk lūkojas nākotnē, liecina finanšu tehnoloģiju un auto kreditēšanas uzņēmuma Mogo Finance statistika. 

Neraugoties uz pandēmijas otro vilni, uzņēmums šā gada 9 mēnešus noslēdzis ar labiem rezultātiem. Mogo Finance ir viens no retajiem Latvijas uzņēmumiem, kas pārstāvēts ne vien Nasdaq Riga tirgū, bet arī starptautiskajā Frankfurtes fondu biržā.

Par Mogo Finance izaugsmi, auto tirgus finansēšanu un izmaiņām nākotnē, kas saistītas ar Eiropas Zaļo kursu, kā arī par pārstāvniecību starptautiskā investīciju vidē Dienas Bizness aicināja stāstīt Mogo Finance grupas izpilddirektoru Modestu Sudņu (Modestas Sudnius). 

Kāds ir Mogo Finance stāsts? Zināms, ka tā pirmsākums ir Latvijā, tagad esat 14 pasaules valstīs. Kā sākāt biznesu, un kāds ir tieši Latvijas pienesums nu jau starptautiskā uzņēmumu grupā? 

Mogo Finance pirmsākumi ir meklējami tieši Latvijā pirms deviņiem gadiem. No strauji augoša jaunuzņēmuma kompānija izaugusi līdz starptautiskai uzņēmumu grupai ar diviem biznesa virzieniem – auto iegādes finansēšana un FinTech jeb finanšu tehnoloģijās balstīts alternatīvais privātpersonu finansējums. Šodien darbojamies 14 valstu tirgos visā pasaulē ar galveno grupas vadības mītni Latvijā un reģionālo biroju Lietuvā, tomēr lielākā daļa uzņēmuma vadošā personāla – vairāk nekā 100 cilvēku – strādā šeit, Rīgā. Noteikti vēlos uzsvērt, ka intelektuālais potenciāls, talantu kopums, kas veido mūsu galveno biroju un nodrošina grupas vadības pamatfunkcijas, ir viena no svarīgākajām uzņēmuma pamatvērtībām un ieguldījums kopējā grupas attīstībā, radot un attīstot tādu produktu un servisa līmeni, kas pieprasīts visā pasaulē. 

Vairākkārt dažādos tirgos esat emitējuši obligācijas. Kāds ir galvenais šī soļa mērķis? Tikpat labi var strādāt ar vienu vai dažiem prāviem investoriem, kas spēj nodrošināt kapitālu. Vai tomēr bija nepieciešamība meklēt mazos investorus? 

Mums ir trīs dažādu veidu obligācijas. Lai finansētu sabalansētu uzņēmuma ilgtermiņa attīstību, Latvijas biznesa vienība AS mogo 2014. gadā veiksmīgi noslēdza pirmo obligāciju emisiju NASDAQ Baltijas regulētajā tirgū, piesaistot publiskās investīcijas 20 miljonu eiro apmērā. Ilgtspējīgas finansēšanas profila diversifikācijas nolūkos 2017. gadā AS mogo emitēja otro obligāciju kārtu 10 miljonu eiro apjomā NASDAQ Baltijas First North alternatīvajā tirgū. 

Mogo Finance grupa savukārt esam pārstāvēti Frankfurtes fondu biržā ar 100 miljonu eiro vērtām obligācijām. Šajās obligācijās iegulda investori no visas pasaules, un tas patiešām ir liels kompānijas sasniegums, jo apliecina starptautiskās investoru kopienas uzticēšanos mūsu kompānijas ilgtspējai un attīstībai. Nav jau nemaz tik daudz Baltijas kompāniju, kuru obligācijas tiek uzskaitītas un pārdotas Frankfurtē. Iespēja tās iegādāties un tādējādi investēt kompānijā ir gan Latvijas investoriem, gan investoriem no Eiropas un visas pasaules. 

Pirmkārt, mēs sevi redzam kā kapitāla tirgus spēlētāju ilgtermiņā, tas nozīmē, ka mēs vēlamies dot iespēju dažādiem investoriem no visas pasaules noticēt Mogo Finance misijai par globālo mobilitāti un paralēli nodrošināt pienācīgu atdevi no viņu uzticētā kapitāla mums. Tas ietver gan parāda vērtspapīru tirgu, gan tālākā nākotnē, iespējams, arī akciju tirgus. Otrkārt, biržā listētiem uzņēmumiem ir stingras prasības pēc informācijas un datu ziņošanas, kas tādējādi nodrošina visām mūsu ietekmes pusēm – klientiem, partneriem, investoriem – absolūtu kompānijas darbības caurspīdīgumu un finanšu, kā arī nefinašu informācijas pieejamību. Tas savukārt veicina investoru uzticību Mogo Finance grupai, bet uzticība biznesā ir ļoti nozīmīgs faktors.

Visu rakstu lasiet 22.decembra žurnālā "Dienas Bizness"!

ABONĒJIETlasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās!