ZGI Capital alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks ir parakstījis līgumu par 3 miljonu eiro investīciju piešķiršanu Igaunijas uzņēmumam Corle OÜ.

ZGI Capital darbību veic kopš 2005. gada. Šobrīd ZGI Capital pārvalda ceturtās paaudzes riska kapitāla fondu ZGI-4, kura lielākais investors ir Attīstības finanšu institūcija ALTUM.

Corle OÜ pamatdarbība ir elektro un interneta optisko kabeļu inženiertehnisko sistēmu projektēšana, celtniecība un uzturēšana. Uzņēmuma apgrozījums 2018. gadā veidoja 7,1 miljonu eiro (27% pieaugums pret iepriekšējo gadu), un tuvāko gadu laikā to ir plānots vairāk nekā dubultot. Uzņēmuma mājas tirgus ir Igaunija un Somija, kā arī veiksmīgi ir noslēgts pirmais pilotprojekts Zviedrijā. Šobrīd tiek runāts par projekta uzsākšanu arī Vācijā.

Uzņēmumam ir salīdzinoši netipisks attīstības stāsts, jo tikai nesen, 2017. gada beigās, esošais īpašnieks un vadītājs Prīts Ūemā, kas pirms tam bija guvis augsta līmeņa vadības pieredzi vienā no Igaunijas lielākajām kompānijām Graanul Invest AS, saskatot uzņēmumā lielu nākotnes potenciālu, īstenoja Corle OÜ iegādes darījumu, izmantojot augsta riska aizņēmumu (angliski - leveraged buyout).
P. Ūemā norāda, ka uzņēmums plāno kļūt par nopietnu spēlētāju ne tikai Igaunijā, bet arī Baltijā un Skandināvijā, tādēļ ZGI investīcijas ir būtisks solis šo mērķu sasniegšanai. 

ZGI Capital investīciju direktors Edgars Cimermanis skaidro: «ZGI Capital pārvaldītā ceturtās paaudzes fonda ZGI-4 stratēģija paredz iespēju diversificēt fonda darbību, veicot ieguldījumus perspektīvos uzņēmumos arī no citām Eiropas Savienības valstīm ārpus Latvijas.»

Finansējuma piesaistes procesu vadīja Auctus Capital