Lietuvas Finanšu ministrija plāno veidot likumdošanas grozījumus, kas attieksies uz kompānijām, kas strādā ar kriptovalūtām, raksta The Baltic Times.

Saskaņā ar ziņojumu, Lietuvas Finanšu ministrija vēlas viest lielāku skaidrību likumdošanā tām kompānijām, kas saistītas ar kriptovalūtu biržām, kriptovalūtu maciņiem, sākotnējiem piedāvājumiem un līdzīgu pakalpojumu sniegšanu.

Ieviešot legālas prasības šai nozarei, institūcija meklē veidus, kā padarīt efektīvāku naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanas politiku, kā arī uzlabot patērētāju aizsardzību.

Jaunie grozījumi noteiks, ka kompānijām, kas saistītas ar darbību kriptovalūtu jomā, būs jāreģistrējas, lai strādātu kā oficiālas iestādes. Tām arī būs jāatbilst Nelegāli iegūtu līdzekļu un terorisma finansēšanas novēršanas liikumam, kā arī strikti jāseko likumiem, kas liek zināt savu klientu.

Kompānijām būs jāidentificē klienti, kuru darījumi pārsniegs 1000 eiro. Finanšu ministrijas pārstāvis Sigitas Mitkus sacījis, ka limiti finanšu darījumiem šajā segmentā ir jauna prakse ES direktīvas ietvaros.